20 C
Warszawa
czwartek, 30 maja, 2024

Granty na budowę przyszkolnych hal sportowych. Ruszył czwarty nabór do Programu Olimpia

Ministerstwo Sportu i Turystyki (MSiT) ogłosiło kolejny nabór wniosków w ramach „Programu Olimpia – Program budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich”. Celem programu jest poprawa dostępu do nowoczesnej przyszkolnej infrastruktury sportowej. Dotacja na budowę obiektu sportowego może wynieść maksymalnie 70% wydatków związanych z realizacją zadania.

Dofinansowaniem są objęte dwa rodzaje zadań:
Zadanie nr 1. Budowa nowego boiska wielofunkcyjnego o wymiarach pola gry od 9 m x 18 m do 20 m x 40 m wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji.
Zadanie nr 2. Budowa zadaszenia o stałej konstrukcji istniejącego boiska wielofunkcyjnego o wymiarach pola gry od 9 m x 18 m do 20 m x 40 m.

„W ramach dotychczasowych naborów do Programu Olimpia przyznaliśmy ponad 1,15 mld zł dofinansowania, umożliwiając budowę 560 przyszkolnych wielofunkcyjnych hal sportowych dla dzieci i młodzieży. Na program mamy zabezpieczone 2 mld zł, w związku z czym zdecydowałem o rozpoczęciu kolejnego naboru wniosków. Serdecznie zapraszam wszystkie samorządy do aplikowania, bowiem warunki Programu Olimpia są niezwykle korzystne. Dofinansowaniem obejmujemy do 70 procent kosztów realizacji inwestycji” – powiedział minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

Wnioski o dotacje można składać poprzez system Amodit.

Ostateczny termin składania wniosków upływa 6 listopada 2023 r.

Szczegółowe informacje dotyczące programu są dostępne na stronie Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Opis programu na naszej stronie znajduje się TUTAJ.

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI