Technologia staje się coraz bardziej integralną częścią świata edukacji. Aby wykorzystać potencjał nowoczesnych narzędzi takich jak wirtualna rzeczywistość, interaktywne lekcje online, druk 3D, czy etyczne aplikacje sztucznej inteligencji w szkole lub na uczelni, niezbędne jest odpowiednie wsparcie finansowe oraz pomysły na ich efektywną integrację z procesem kształcenia. Z myślą o tych potrzebach zainicjowano konkurs Tech Minds.
Konkurs Tech Minds oferuje unikalną szansę na przekształcenie innowacyjnych koncepcji w konkretne technologiczne rozwiązania, które mogą wzbogacić jakość edukacji i wspierać społeczność szkolną.
Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych, średnich oraz studentów, którzy chcą zaprezentować kreatywne projekty wykorzystujące technologię w celach edukacyjnych.
Do zdobycia są granty w wysokości 5.000 oraz 25.000 złotych, a także nagrody rzeczowe oraz wsparcie eksperckie.
,,Udział w poprzedniej edycji konkursu Tech Minds przyniósł nam wiele korzyści. Przede wszystkim udało nam się zrealizować istotny społecznie projekt edukacyjny. Uczestnictwo w Tech Minds daje możliwość przekształcania idei w czyny oraz rozwija kluczowe kompetencje takie jak: kreatywność, innowacyjność, podejmowanie ryzyka, umiejętność planowania, organizowania oraz współpracy w zespole” – mówi Barbara Łobacz-Gryz, nauczycielka SP nr 350 im. Armii Krajowej w Warszawie, opiekunka zespołu EduGuides.UA z zeszłorocznej edycji programu:
“Tak wiele mówi się dziś o konieczności rozwijania wśród młodych kompetencji przyszłości. Realizacja projektów – szczególnie takich, które wynikają z potrzeb uczniów i uczennic i na które mają wpływ – to najlepszy na to sposób. Praca nad projektami pobudza kreatywne myślenie i innowacyjność, zachęcając dzieci i młodzież do poszukiwania niestandardowych rozwiązań, a przecież takich właśnie potrzebujemy i oczekujemy, aby sprostać wyzwaniom współczesnego świata” – dodaje Iwona Brzózka-Złotnicka, Prezeska Zarządu Stowarzyszenia Cyfrowy Dialog, członkini kapituły konkursu Tech Minds.
,,TechMinds to duża szansa dla zespołów uczniowskich i dla nauczycieli, którzy chcą wspólnie zrealizować projekt wykorzystujący technologie. Udział w konkursie to nie tylko okazja zdobycia grantu, ale także wsparcia eksperckiego od przedstawicieli najbardziej innowacyjnych firm. Praca nad projektem może być dla zaangażowanych uczennic i uczniów świetną przygodą i bardzo wartościowym doświadczeniem edukacyjnym – okazją do sprawdzenia, co już potrafimy i czego nadal musimy się nauczyć oraz doświadczenia własnej sprawczości w odpowiadaniu na potrzeby społeczne, które młodzi ludzie widzą wokół siebie” – powiedział Jędrzej Witkowski, Prezes Zarządu Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej.
Ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń upływa 8 stycznia 2024 r.
Organizatorem konkursu jest firma PwC Polska.
Wszystkie informacje o konkursie Tech Minds są dostępne na stronie PwC Polska.