16.9 C
Warszawa
wtorek, 28 maja, 2024

Granty na wdrożenie innowacyjnego rozwiązania technologicznego w szkole lub na uczelni. Trwa konkurs Tech Minds

Technologia staje się coraz bardziej integralną częścią świata edukacji. Aby wykorzystać potencjał nowoczesnych narzędzi takich jak wirtualna rzeczywistość, interaktywne lekcje online, druk 3D, czy etyczne aplikacje sztucznej inteligencji w szkole lub na uczelni, niezbędne jest odpowiednie wsparcie finansowe oraz pomysły na ich efektywną integrację z procesem kształcenia. Z myślą o tych potrzebach zainicjowano konkurs Tech Minds.

Konkurs Tech Minds oferuje unikalną szansę na przekształcenie innowacyjnych koncepcji w konkretne technologiczne rozwiązania, które mogą wzbogacić jakość edukacji i wspierać społeczność szkolną.

Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych, średnich oraz studentów, którzy chcą zaprezentować kreatywne projekty wykorzystujące technologię w celach edukacyjnych.

Do zdobycia są granty w wysokości 5.000 oraz 25.000 złotych, a także nagrody rzeczowe oraz wsparcie eksperckie.

,,Udział w poprzedniej edycji konkursu Tech Minds przyniósł nam wiele korzyści. Przede wszystkim udało nam się zrealizować istotny społecznie projekt edukacyjny. Uczestnictwo w Tech Minds daje możliwość przekształcania idei w czyny oraz rozwija kluczowe kompetencje takie jak: kreatywność, innowacyjność, podejmowanie ryzyka, umiejętność planowania, organizowania oraz współpracy w zespole” – mówi Barbara Łobacz-Gryz, nauczycielka SP nr 350 im. Armii Krajowej w Warszawie, opiekunka zespołu EduGuides.UA z zeszłorocznej edycji programu:

Tak wiele mówi się dziś o konieczności rozwijania wśród młodych kompetencji przyszłości. Realizacja projektów – szczególnie takich, które wynikają z potrzeb uczniów i uczennic i na które mają wpływ – to najlepszy na to sposób. Praca nad projektami pobudza kreatywne myślenie i innowacyjność, zachęcając dzieci i młodzież do poszukiwania niestandardowych rozwiązań, a przecież takich właśnie potrzebujemy i oczekujemy, aby sprostać wyzwaniom współczesnego świata” – dodaje Iwona Brzózka-Złotnicka, Prezeska Zarządu Stowarzyszenia Cyfrowy Dialog, członkini kapituły konkursu Tech Minds.

,,TechMinds to duża szansa dla zespołów uczniowskich i dla nauczycieli, którzy chcą wspólnie zrealizować projekt wykorzystujący technologie. Udział w konkursie to nie tylko okazja zdobycia grantu, ale także wsparcia eksperckiego od przedstawicieli najbardziej innowacyjnych firm. Praca nad projektem może być dla zaangażowanych uczennic i uczniów świetną przygodą i bardzo wartościowym doświadczeniem edukacyjnym – okazją do sprawdzenia, co już potrafimy i czego nadal musimy się nauczyć oraz doświadczenia własnej sprawczości w odpowiadaniu na potrzeby społeczne, które młodzi ludzie widzą wokół siebie” – powiedział Jędrzej Witkowski, Prezes Zarządu Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń upływa 8 stycznia 2024 r.

Organizatorem konkursu jest firma PwC Polska.

Wszystkie informacje o konkursie Tech Minds są dostępne na stronie PwC Polska.

ŹródłoPwC Polska

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI