32.7 C
Warszawa
wtorek, 16 lipca, 2024

Program local.history. Granty na regionalne inicjatywy historyczne od Fundacji EVZ

Trwa nabór wniosków o granty w ramach programu local.history realizowanego przez Fundację EVZ (Stiftung Erinnerung, Verantwortung und Zukunft). Program wspiera lokalne i regionalne inicjatywy historyczne z Europy Środkowo-Wschodniej. Dofinansowanie mogą uzyskać projekty mające na celu przybliżenie i upamiętnienie tragedii związanych z okresem narodowego socjalizmu i II wojny światowej.

Celem programu jest uczynienie historii namacalną tu i teraz oraz wsparcie projektów opartych na wartościach demokratycznych i historycznych.

Organizatorzy zachęcają do krytycznego zbadania aspektów prześladowań w okresie narodowego socjalizmu w odniesieniu do zagadnień o charakterze lokalnym, np. pracy przymusowej, prześladowań Sinti i Romów, osób niepełnosprawnych i bojowników ruchu oporu.

W ramach programu można uzyskać granty w wysokości od 30 000 do 80 000 euro dla organizacji z Polski, Czech, Słowacji, Ukrainy, Łotwy, Litwy i Estonii.

Ważne z punktu widzenia celów programu jest również odniesienie do bieżących debat społecznych oraz stawianie pytań dotyczących historii z dzisiejszej perspektywy.

Termin składania wniosków upływa 15 lutego 2024 r.

Informacje na temat naboru wniosków można uzyskać w języku angielskim na stronie Fundacji EVZ

Pytania można przesyłać w języku polskim do koordynatora programu – Pani Agnieszki Pustoli.

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI