21.5 C
Warszawa
sobota, 15 czerwca, 2024

36 milionów złotych na wsparcie sportów nieolimpijskich. Rozpoczął się nabór wniosków

Ministerstwo Sportu i Turystyki (MSiT) ogłosiło nabór wniosków w ramach „Programu wspierania sportów nieolimpijskich poprzez dofinansowanie przygotowania i udziału zawodników we współzawodnictwie międzynarodowym w 2024 roku”.

Budżet tegorocznej edycji programu wynosi 36 milionów złotych. Wspomniana kwota może ulec zmianie w ustawie budżetowej na rok 2024.

W ramach realizacji programu Ministerstwo przyznaje dofinansowanie na zadania związane z przygotowaniem i udziałem zawodników kadry narodowej polskich związków sportowych w mistrzostwach świata i Europy w sportach i konkurencjach nieobjętych programem Igrzysk Olimpijskich, Igrzysk Paralimpijskich i Igrzysk Głuchych w 2024 roku.

Cele programu to:

1. Stworzenie optymalnych warunków szkolenia zawodnikom kadry narodowej, o dużym potencjale sportowym, posiadającym szansę na osiągnięcie wysokich rezultatów sportowych w międzynarodowym współzawodnictwie sportowym.

2. Umożliwienie udziału w zawodach mistrzowskich, międzynarodowych i krajowych w celu osiągnięcia wysokich rezultatów sportowych.

3. Zabezpieczenie zawodnikom kadry narodowej niezbędnego sprzętu sportowego i specjalistycznego, który jest nieodzowny do zachowania ciągłości realizacji szkolenia w wieloletnim procesie treningowym.

Wysokość kosztów pośrednich niezbędnych do realizacji zadania nie może przekroczyć 15% kosztów bezpośrednich przyznanej dotacji.

Wnioski mogą składać polskie związki sportowe.

Termin składania wniosków upływa 31 maja 2024 r.

Szczegółowe informacje na temat naboru wniosków można znaleźć na stronie BIP MSiT.

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI