21.5 C
Warszawa
sobota, 15 czerwca, 2024

Program „Posiłek w szkole i w domu” – moduł 3. Dofinansowanie stołówek i jadalni szkolnych

Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie w sprawie realizacji modułu 3 wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” dotyczącego wspierania w latach 2024–2028 organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki przez organizację stołówek i miejsc spożywania posiłków.

Rząd będzie wspierać finansowo samorządy w organizacji stołówek oraz miejsc spożywania posiłków w szkołach. Rozporządzenie umożliwi realizację zadań, które zawarte są w programie „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2024–2028.

Organy, które prowadzą publiczne szkoły podstawowe będą mogły ubiegać się o dofinansowanie do organizacji pomieszczeń umożliwiających bezpieczne i higieniczne spożywanie posiłków przez uczniów w szkole.

Rozwiązanie pomoże w rozwoju sieci stołówek w publicznych szkołach podstawowych. Wzrośnie dzięki temu liczba uczniów, którzy korzystają z posiłków zorganizowanych.

Wsparcie będą mogły otrzymać:
– publiczne szkoły podstawowe, w tym funkcjonujące w zespołach szkół, młodzieżowych ośrodkach socjoterapii, młodzieżowych ośrodkach wychowawczych i specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych;
– publiczne szkoły artystyczne, które realizują kształcenie ogólne w ramach szkoły podstawowej.

Maksymalna kwota wsparcia będzie wynosić: 
80 tys. zł – na doposażenie i poprawę standardu funkcjonujących stołówek szkolnych (własnej kuchni i jadalni); doposażenie stołówek szkolnych, które obecnie nie funkcjonują, tak aby mogły zostać uruchomione; stworzenie nowych stołówek szkolnych;
25 tys. zł – na wsparcie w adaptacji i wyposażeniu pomieszczeń, które przeznaczone są do spożywania posiłków (jadalni).

Termin składania wniosków o dofinansowanie upływa 30 kwietnia każdego roku realizacji programu.

Uchwałę nr 149 Rady Ministrów z dnia 23 sierpnia 2023 r. w sprawie ustanowienia wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2024-2028 można pobrać TUTAJ.

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI