21.5 C
Warszawa
sobota, 15 czerwca, 2024

Ruszył nabór wniosków dla producentów żywności o wsparcie na działania promocyjne, informacyjne i marketingowe

Trwa nabór wniosków o dotacje na działania promocyjno-informacyjno-marketingowe dotyczące żywności wytwarzanej w ramach systemów jakości. Środki na ten cel pochodzą z budżetu Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 (PS WPR). PS WPR jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Pomoc przyznaje się na działania informacyjno-promocyjno-marketingowe mające na celu zwiększenie rozpoznawalności produktów, wytwarzanych w ramach systemów jakości żywności oraz poinformowanie potencjalnych konsumentów o ich zaletach.

Organizatorem naboru wniosków jest Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR). Wnioski o wsparcie można składać wyłącznie za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ARiMR.

Pula środków do rozdysponowania to ponad 80 mln zł.

Pomoc przyznaje się na operacje, dla których wysokość kosztów kwalifikowalnych, wynosi nie więcej niż 2.500.000 zł, a pomoc jest przyznawana w formie refundacji do 70% tych kosztów, które wiążą się bezpośrednio z realizacją operacji, poniesionych od dnia, w którym został złożony wniosek o przyznanie pomocy.

Maksymalna kwota wsparcia na jedną operację wynosi nie więcej niż 1.750.000 zł.

Termin składania wniosków upływa 18 marca 2024 r.

Szczegółowe informacje na temat naboru wniosków można znaleźć na stronie ARiMR.

Warunki przyznania pomocy określa Regulamin naboru wniosków o przyznanie pomocy w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 dla interwencji I.13.3 „Promowanie, informowanie i marketing dotyczący żywności wytwarzanej w ramach systemów jakości żywności”.


SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI