21.5 C
Warszawa
sobota, 15 czerwca, 2024

67 milionów zł na sport młodzieżowy. Rozpoczął się nabór wniosków

Ministerstwo Sportu i Turystyki (MSiT) ogłosiło Program dofinansowania ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej zadań z obszaru wspierania szkolenia sportowego i współzawodnictwa młodzieży związanego ze szkoleniem i współzawodnictwem zawodników kadry wojewódzkiej oraz związanego z organizacją zawodów finałowych Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych, halowych i letnich w roku 2024.

Budżet programu na rok 2024 wynosi 67 milionów zł. Ostateczny budżet może ulec zmianie w ustawie budżetowej na 2024 rok.

Wnioski mogą składać podmioty, które zawarły na 2024 rok umowę z właściwym organem samorządu województwa na realizację zadań z zakresu wspierania kultury fizycznej lub który został wskazany w uchwale właściwego organu samorządu województwa na podstawie przepisów ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Cele programu:

1. Wyselekcjonowanie utalentowanych sportowo zawodników do dalszego szkolenia w szkołach lub oddziałach mistrzostwa sportowego oraz kadrach narodowych polskich związków sportowych, poprzez zapewnienie optymalnych warunków szkolenia i możliwości podnoszenia poziomu sportowego młodzieży uzdolnionej sportowo.

2. Zapewnienie młodzieży uzdolnionej sportowo optymalnych warunków startu w zawodach finałowych Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, w zimowych, halowych i letnich sportach olimpijskich oraz w sportach ujętych w Systemie Sportu Młodzieżowego – Regulaminie Współzawodnictwa Młodzieży Uzdolnionej Sportowo.

Zadania przewidziane do realizacji w ramach programu:

1. Szkolenie i współzawodnictwo zawodników w kategorii wiekowej młodzików, w tym udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.

2. Szkolenie zawodników w kategorii wiekowej juniora młodszego, juniora oraz młodzieżowca.

3. Organizacja zawodów finałowych Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych, halowych i letnich.

Termin składania wniosków upływa 30 czerwca 2024 r.

Szczegółowe informacje na temat programu można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej MSiT.

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI