21.5 C
Warszawa
sobota, 15 czerwca, 2024

Dofinansowanie przygotowań do igrzysk paralimpijskich, igrzysk głuchych, mistrzostw świata i Europy w 2024 roku. MSiT ogłosiło nabór wniosków

Ministerstwo Sportu i Turystyki (MSiT) ogłosiło Program dofinansowania przygotowań zawodników kadry narodowej do udziału w igrzyskach paralimpijskich, igrzyskach głuchych, mistrzostwach świata i Europy w 2024 roku.

Planowana kwota przeznaczona na realizację programu wynosi 20 milionów zł. Ostateczna wysokość budżetu programu może ulec zmianie w ustawie budżetowej na 2024 rok.

W ramach realizacji programu Minister przyznaje dofinansowanie na zadania związane z przygotowaniem zawodników kadry narodowej w sportach osób z niepełnosprawnościami do udziału w igrzyskach paralimpijskich, igrzyskach głuchych, mistrzostwach świata i Europy w 2024 roku.

Cele programu to:

1. Stworzenie zawodnikom kadry narodowej w sportach osób z niepełnosprawnościami optymalnych warunków przygotowań do udziału w letnich i zimowych igrzyskach paralimpijskich, igrzyskach głuchych, mistrzostwach świata i Europy.

2. Zapewnienie zawodnikom kadry narodowej w sportach osób z niepełnosprawnościami niezbędnego sprzętu sportowego i specjalistycznego, nieodzownego do zachowania ciągłości realizacji szkolenia w wieloletnim procesie treningowym.

Oferty na realizację zadań mogą składać polskie związki sportowe oraz Polski Komitet Paralimpijski.

Termin składania wniosków upływa 30 listopada 2024 r.

Szczegółowe informacje na temat programu można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej MSiT.

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI