8,3 C
Warszawa
piątek, 23 lutego, 2024

American Spaces

Program przewiduje granty na działalność „American Spaces” – czyli ośrodków kulturalnych zapewniających bezpłatny i otwarty dostęp do wiedzy o Stanach Zjednoczonych. Wysokość wsparcia wynosi od 15 tysięcy do 50 tysięcy dolarów.
Rodzaj wsparcia:
DOTACJA
Finansowanie:
ZALICZKA
Budżet naboru wniosków:
125.000 USD.
Wysokość wsparcia:
100%, 15.000 – 50.000 USD.
Wkład własny:
0%.
Czas trwania projektu:
od 15.05.2024, 6-12 miesięcy.
Partner zagraniczny:
TAK
Składanie wniosków przez internet:
TAK
Kto może złożyć wniosek ?
1. Organizacje non-profit, w tym think tanki i organizacje społeczeństwa obywatelskiego/pozarządowe posiadające stosowne doświadczenie.
2. Osoby, w tym absolwenci programów wymiany sponsorowanych przez rząd USA.
3. Instytucje edukacyjne non-profit lub rządowe, w tym biblioteki publiczne, szkoły i uniwersytety.
Podmioty nastawione na zysk lub komercyjne nie kwalifikują się do składania wniosków.
Na co można uzyskać wsparcie ?
Działalność „American Spaces” – czyli ośrodków kulturalnych zapewniających bezpłatny i otwarty dostęp do wiedzy o Stanach Zjednoczonych. Wniosek musi dotyczyć co najmniej jednego z pięciu obszarów kluczowych:
1. Building Future Leaders Network: warsztaty, seminaria i szkolenia dotyczące umiejętności miękkich i budowania przywództwa, które rozwijają kapitał ludzki w celu zaangażowania kolejnego pokolenia wschodzących liderów w Polsce.
2. Promowanie wartości demokratycznych: projekty zachęcające do zaangażowania obywatelskiego i wzmacniające uczestnictwo w demokracji i/lub promujące tolerancję i integrację mniejszości i grup marginalizowanych społecznie.
3. Wspieranie przedsiębiorczości i innowacji: programy z zakresu nauk ścisłych, technologii, inżynierii i matematyki (STEM), które wspierają innowacje i/lub przedsiębiorczość oraz angażują młodzież w polskich American Spaces poprzez warsztaty partycypacyjne i/lub warsztaty rozwiązywania problemów, takie jak „obozy technologiczne” i/lub które wykorzystują istniejące MakerSpaces zlokalizowane w niektórych American Spaces.
4. Umiejętność korzystania z mediów i włączenie cyfrowe: kurs lub seria warsztatów skierowanych do uczniów szkół średnich i studentów, których celem jest podnoszenie umiejętności korzystania z mediów oraz zwalczanie błędnych informacji, cyberprzemocy, przemocy w internecie i mowy nienawiści.
5. Rozwiązania klimatyczne i zrównoważony rozwój: praktyczne programowanie mające na celu poszerzenie wiedzy na temat wyzwań związanych ze środowiskiem i zmianami klimatycznymi oraz rozwiązań w zakresie czystej energii.
Zaplanowane działania muszą mieć wyraźny związek ze Stanami Zjednoczonymi za pośrednictwem amerykańskich organizacji, ekspertów, modeli i/lub najlepszych praktyk w celu zwiększenia świadomości i zrozumienia amerykańskich perspektyw, polityk i społeczeństwa.
Informacje dodatkowe:  
Organizatorami programu są: Ambasada USA w Warszawie oraz Konsulat Generalny USA w Krakowie, Sekcja Dyplomacji Publicznej (PD Polska).
W Polsce aktualnie działa sześć American Corners (Gdańsk, Lublin, Katowice, Łódź, Radom, Wrocław) i jedno American Center (Kraków).
Preferowane są propozycje oferujące programy w dwóch lub większej liczbie American Spaces.
Głównymi odbiorcami działań mają być „wschodzący liderzy” mieszkający w Polsce, w tym uczniowie szkół średnich i uniwersytetów oraz młodzi profesjonaliści w wieku od 15 do 35 lat.
Wnioski należy składać w języku angielskim.
Termin składania wniosków: 
4 kwietnia 2024
Źródło / Więcej informacji:
Informacja o programie na stronie Ambasady i Konsulatu Generalnego USA w Warszawie
Kontakt

Temat: GRANTY NA PROMOCJĘ WIEDZY O USA
Wysokość wsparcia: 100%, 15.000 – 50.000 USD.
Budżet naboru wniosków: 125.000 USD.
Wnioskowanie przez internet:
  • Tak
Partner zagraniczny:
  • Tak
Finansowanie:
  • zaliczka
Wnioskodawca:
  • Osoba fizyczna
  • NGO
  • Szkoła wyższa
  • Szkoła
Rodzaj wsparcia:
  • dotacja

INNE PROGRAMY

SOCIAL MEDIA

41,457PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze