9,3 C
Warszawa
piątek, 23 lutego, 2024

FENX 2.3: Budowa, rozbudowa i modernizacja inteligentnych sieci gazowych dystrybucyjnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą – Infrastruktura energetyczna

W ramach naboru wniosków można uzyskać dotacje na rozwój inteligentnych systemów gazowych. Wsparcie obejmuje inwestycje związane z budową, rozbudową, przebudową, zmianą przeznaczenia, przekształceniem lub modernizacją inteligentnych sieci gazowych dystrybucyjnych na wszystkich rodzajach ciśnień wraz z infrastrukturą towarzyszącą.
Rodzaj wsparcia:
DOTACJA
Budżet naboru wniosków:
700.000.000 zł.
Wysokość wsparcia:
maks. 79,03%.
Dofinansowanie jest obliczane na podstawie metody „no over-compensation”, mającej na celu ustalenie takiej wartości dofinansowania która zapewni odpowiednią stopę zwrotu z kapitału (4% w cenach stałych, lub 9% w cenach bieżących).
Wkład własny:
min. 20,97%.
Partner zagraniczny:
NIE
Składanie wniosków przez internet:
TAK
Kto może złożyć wniosek ?
Przedsiębiorstwa prowadzące działalność w obszarze dystrybucji gazu.
Na co można uzyskać wsparcie ?
Inwestycje związane z: budową, rozbudową, przebudową, zmianą przeznaczenia, przekształceniem lub modernizacją sieci dystrybucyjnych gazu. Inwestycje te będą technicznie przyszłościowe („future-proof”), tzn. uwzględniające przygotowanie sieci do wprowadzenia do systemu gazów odnawialnych i niskoemisyjnych, takich jak np. wodór, biometan czy gaz syntezowy.
Informacje dodatkowe:  
Instytucją Wdrażającą jest Instytut Nafty i Gazu – Państwowy Instytut Badawczy.
Nabór wniosków odbywa się w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 (FENiKS).
Program jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszu Spójności.
Cel: rozwój inteligentnych systemów gazowych. Koszty pośrednie: stawka ryczałtowa w wysokości do 7% kwalifikowalnych kosztów bezpośrednich projektu.
Termin składania wniosków: 
15 marca 2024
Źródło / Więcej informacji:
Ogłoszenie o naborze wniosków na portalu funduszeeuropejskie.gov.pl
Kontakt:


Temat: DOTACJE NA ROZWÓJ INTELIGENTNYCH SYSTEMÓW GAZOWYCH
Wysokość wsparcia: maks. 79,03%. Dofinansowanie jest obliczane na podstawie metody „no over-compensation”, mającej na celu ustalenie takiej wartości dofinansowania która zapewni odpowiednią stopę zwrotu z kapitału (4% w cenach stałych, lub 9% w cenach bieżących).
Budżet naboru wniosków: 700.000.000 zł.
Wnioskowanie przez internet:
  • Tak
Partner zagraniczny:
  • Nie
Wnioskodawca:
  • MŚP
  • Duża firma
Rodzaj wsparcia:
  • dotacja

INNE PROGRAMY

SOCIAL MEDIA

41,457PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze