30.6 C
Warszawa
wtorek, 16 lipca, 2024

Czterdzieści milionów złotych na sport amatorski. Trwa nabór wniosków do „Programu wsparcia i rozwoju lig amatorskich”

Trwa nabór wniosków w ramach „Programu wsparcia i rozwoju lig amatorskich”. Celem programu jest wspieranie istniejących oraz powstających inicjatyw poprzez wzmacnianie roli organizatorów amatorskiego współzawodnictwa i tworzenie wraz z nimi coraz lepszych warunków. Budżet programu na rok 2024 wynosi 40.000.000 zł. Organizatorem programu jest Ministerstwo Sportu i Turystyki (MSiT).

Wśród priorytetów programu znajduje się wspieranie tworzenia lig amatorskich oraz wydarzeń sportowych będących elementem amatorskiego współzawodnictwa.

W ramach programu promowany ma być wolontariat sportowy oraz rozwijanie poprzez sport aktywnej postawy obywatelskiej służących solidarności międzypokoleniowej i aktywizacji społecznej.

Ważnym elementem ma być promowanie kulturalnego kibicowania oraz propagowanie udziału społeczności lokalnej w organizowanych przedsięwzięciach. W programie znalazło się też miejsce na promowanie idei „fair play”.

Wnioski o granty mogą składać organizacje pozarządowe powołane do upowszechniania i promocji sportu i kultury fizycznej (tj. związki stowarzyszeń, stowarzyszenia, fundacje).

Maksymalna wysokość dofinansowania wynosi 95% kosztów kwalifikowalnych projektu.

„Naszym wsparciem planujemy objąć ligi amatorskie, ogólnopolskie turnieje sportowe, wykorzystując dostępną infrastrukturę sportową, promując przy tym fakt, że rywalizacja sportowa to wspaniały pomysł na spędzanie czasu wolnego. Sport pozytywnie wpływa na wszystkie sfery życia od zdrowia i samopoczucia po lepsze wyniki w szkole czy pracy. Kształtuje charakter, buduje pewność siebie. Sportowcy zwykle lepiej radzą sobie z obowiązkami, problemami i stresem. Sport to sposób na relaks i odreagowanie po ciężkim dniu” – powiedział Sławomir Nitras, Minister Sportu i Turystyki.

Termin składania wniosków upływa 6 maja 2024 r.

Rozstrzygnięcie naboru wniosków nastąpi do 7 czerwca 2024 r.

Szczegółowe informacje na temat naboru wniosków można znaleźć na stronie Biuletynu Informacji Publicznej MSiT.

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI