13.1 C
Warszawa
czwartek, 20 czerwca, 2024

Środki z KPO na nowe tramwaje. Nabór wniosków już wkrótce

Wkrótce rozpocznie się nabór wniosków o dofinansowanie projektów dotyczących transportu miejskiego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO). Dofinansowanie z KPO obejmie inwestycje związane z zakupem nowego taboru tramwajowego. Kwota dofinansowana z UE na zakup taboru tramwajowego (Komponent E, Inwestycja: E1.2.1) wynosi prawie 866 mln zł.

Uprawnieni do składania wniosków w Centrum Unijnych Projektów Transportowych (CUPT) są organizatorzy oraz operatorzy publicznego transportu zbiorowego.

Jeden wnioskodawca może złożyć jeden wniosek o objęcie przedsięwzięcia wsparciem w ramach miejskiego obszaru funkcjonalnego.

Środki z KPO przeznaczamy na inwestycje i reformy, które złagodzą społeczne i gospodarcze skutki kryzysu spowodowanego pandemią COVID-19. W tym naborze wspieramy miejski transport publiczny, by był nowoczesny, ekologiczny i aby mogło korzystać z niego jak najwięcej osób. Na wsparcie zakupu nowoczesnych tramwajów organizatorzy publicznego transportu zbiorowego otrzymają w sumie prawie 866 mln zł” — powiedział wiceminister infrastruktury Piotr Malepszak.

Nabór wniosków odbędzie się w dniach 3 czerwca – 5 lipca 2024 r.

Pytania dotyczące procedury wyboru inwestycji i składania wniosków można przesyłać drogą mailową do CUPT: kpo_tramwaje@cupt.gov.pl oraz pisemnie do 28 czerwca 2024 r.

Szczegółowe informacje na temat naboru, w tym regulamin i dokumentacja dotyczącą konkursu są dostępne na stronie Centrum Unijnych Projektów Transportowych.


SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI