13.1 C
Warszawa
czwartek, 20 czerwca, 2024

Ruszył nabór na współfinansowanie przez NFOŚiGW projektów LIFE z naborów 2024 roku

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) rozpoczął nabór wniosków o dofinansowanie wniosków w ramach programu priorytetowego „Współfinansowanie Programu LIFE Część 1) Wsparcie krajowe projektów LIFE w perspektywie finansowej 2021-2027” (nabór 2024).

Wnioskodawcy mogą się ubiegać o dofinansowanie NFOŚiGW o intensywności do 30% kosztów kwalifikowanych projektu, a państwowe jednostki budżetowe nawet do 40%, bez limitu kwotowego. W przypadku wniosków pozostałych jednostek sektora finansów publicznych możliwe jest dofinansowanie do 35% kosztów kwalifikowanych.

Dzięki współfinansowaniu NFOŚiGW, beneficjenci Programu LIFE mogą zrealizować swoje przedsięwzięcia korzystając odpowiednio z 90%, 95% a nawet 100% bezzwrotnego wsparcia (suma możliwego dofinansowania z Programu LIFE i współfinansowania z NFOŚiGW).

Wnioski o współfinansowanie z NFOŚiGW można składać od 3 czerwca 2024 r. do 30 grudnia 2025 roku. Wnioskodawcy, którzy chcieliby otrzymać deklarację współfinansowania NFOŚiGW przed terminem składania wniosków do Komisji Europejskiej – powinni złożyć wniosek nie później niż do 31 lipca 2024 r.

Szczegółowe informacje na temat współfinansowania projektów LIFE z naborów 2024 są dostępne na stronie NFOŚiGW.

Ewentualne pytania dotyczące naboru wniosków należy przesyłać na adres: life@nfosigw.gov.pl

Program LIFE to jedyny instrument finansowy Unii Europejskiej poświęcony wyłącznie współfinansowaniu projektów z dziedziny ochrony środowiska, w tym przyrody oraz wpływu człowieka na klimat i dostosowania się do jego zmian.

Jego głównym celem jest wspieranie procesu wdrażania wspólnotowego prawa ochrony środowiska, realizacja unijnej polityki w tym zakresie, a także identyfikacja i promocja nowych rozwiązań dla problemów dotyczących środowiska i klimatu.


INNE PROGRAMY

Najnowsze