20.8 C
Warszawa
wtorek, 23 lipca, 2024

60 milionów zł więcej w programie „Mój Elektryk”

Z programu „Mój Elektryk” rozdysponowano już niemal całość z 600 mln zł przeznaczonych na dofinansowanie pojazdów zeroemisyjnych w ramach umów leasingu. Zarząd NFOŚiGW udostępnił dodatkowych 60 mln zł na dofinansowanie do opłat ustalanych w umowach leasingu. Operatorem tych środków jest Bank Ochrony Środowiska.

Z 900 do 960 milionów zł zwiększył się budżet programu „Mój Elektryk” – dzięki tej decyzji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) będzie można dofinansować ok. 2.000 kolejnych, nowych zeroemisyjnych samochodów.

Dotacje do zakupu nowych pojazdów zeroemisyjnych mogą otrzymać osoby indywidualne i przedsiębiorcy.

Dofinansowanie z programu „Mój Elektryk” dla wnioskodawcy indywidualnego do samochodów osobowych wynosi 18.750 zł, przy czym cena pojazdu nie może przekroczyć 225 tysięcy zł.

Posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą otrzymać dotacje do 27.000 zł, bez limitu ceny kupowanego pojazdu. Na dopłaty dla osób fizycznych budżet wynosi 100 milionów zł, z czego ok. 70 proc. już wykorzystano.

Poziom dofinansowania do zeroemisyjnych pojazdów kupowanych przez przedsiębiorców zależy od ich zadeklarowanego rocznego przebiegu.

W przypadku pojazdów osobowych dofinansowanie wynosi 18.750 zł lub 27.000 zł po zadeklarowaniu określonego, podwyższonego przebiegu, przy czym maksymalna cena zakupu nie może przekroczyć 225 tys. zł.

Dofinansowanie pojazdów dostawczych wynosi do 20 proc. kosztów kwalifikowanych, lecz nie więcej niż 50 tysięcy zł lub do 30 proc. kosztów kwalifikowanych, nie więcej niż 70 tysięcy zł, po zadeklarowaniu określonego podwyższonego przebiegu.

Dotacja do motorowerów i motocykli pokrywa do 30 proc. kosztów zakupu i wynosi nie więcej niż 4 tysiące zł. 

Przedsiębiorcy wykorzystali już około połowę budżetu 200 mln zł przeznaczonego na takie dopłaty.

Dotychczas z programu „Mój Elektryk” dofinansowano zakup prawie 23 000 pojazdów.

Szczegółowe informacje na temat programu można znaleźć TUTAJ.


Źródło: Serwis Rzeczypospolitej Polskiej, gov.pl.

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI