20.8 C
Warszawa
wtorek, 23 lipca, 2024

Wsparcie działań bioasekuracyjnych. Ruszył nabór wniosków

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) prowadzi nabór wniosków o sfinansowanie działań bioasekuracyjnych podjętych w bieżącym roku przez hodowców świń. Refundacji podlega 100 proc. wydatków. Wsparcie jest realizowane w formule pomocy de minimis w rolnictwie.

Na liście inwestycji, w przypadku których można liczyć na zwrot poniesionych kosztów, znajdują się:
– zakup mat dezynfekcyjnych;
– zakup sprzętu do wykonania zabiegów dezynfekcyjnych, dezynsekcyjnych lub deratyzacyjnych oraz produktów biobójczych, środków dezynsekcyjnych lub deratyzacyjnych;
– zakup odzieży ochronnej i obuwia ochronnego;
– zabezpieczenie budynków, w których są utrzymywane świnie, przed dostępem zwierząt domowych;
– przebudowa lub remont pomieszczeń w celu utrzymywania świń w gospodarstwie w odrębnych, zamkniętych pomieszczeniach mających oddzielne wejścia oraz niemających bezpośredniego przejścia do innych pomieszczeń, w których są utrzymywane inne zwierzęta kopytne (w przypadku gospodarstwa, w którym utrzymuje się średniorocznie nie więcej niż 50 sztuk świń).

Wśród załączników do wniosku o wsparcie powinny znaleźć się:
– faktury lub ich kopie, rachunki wystawione zgodnie z odrębnymi przepisami lub ich kopie, lub kopie umów zlecenia lub umów o dzieło, dotyczące poniesionych wydatków wraz z dowodami zapłaty potwierdzającymi poniesienie tych wydatków do dnia zakończenia terminu składania wniosków w danym roku kalendarzowym;
– oświadczenia albo zaświadczenia dotyczące pomocy de minimis lub pomocy de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie oraz informacje niezbędne do udzielenia tej pomocy, o których mowa w przepisach o postępowaniu w sprawach dotyczących pomocy publicznej.

Termin składania wniosków upływa 26 lipca 2024 r.

Wnioski o pomoc są przyjmowane przez biura powiatowe ARiMR.

Szczegółowe informacje na temat naboru wniosków można znaleźć na stronie ARiMR.

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI