20.8 C
Warszawa
wtorek, 23 lipca, 2024

Dopłaty do rowerów elektrycznych. NFOŚiGW prowadzi konsultacje nowego programu

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) prowadzi konsultacje społeczne projektu nowego programu priorytetowego pn. „Mój rower elektryczny”. Budżet programu przeznaczony na dopłaty do zakupu rowerów elektrycznych ma wynosić 300 mln zł. Wspomniane środki będą pochodzić z Funduszu Modernizacyjnego.

Projektowany program przewiduje dotacje do zakupu nowych rowerów elektrycznych, w tym także cargo i wózków rowerowych.

Planowane jest dofinansowanie w wysokości do 50 proc. i nie więcej niż 5 tys. zł w przypadku rowerów elektrycznych i nie więcej niż 9 tys. zł w przypadku elektrycznych rowerów cargo i wózków rowerowych.

Z dofinansowania będą mogły skorzystać osoby fizyczne, samorządy oraz przedsiębiorcy określeni w projekcie programu. Po konsultacjach społecznych rozpocznie się proces zatwierdzania zasad programu priorytetowego.

Do dofinansowania będzie można zgłaszać zakup nowego roweru oraz roweru cargo o szerokości do 0,9 m, a także nowego wózka rowerowego o szerokości powyżej 0,9 m.

Musi to być pojazd poruszany siłą mięśni osoby nim jadącej, wyposażony w uruchamiany naciskiem na pedały pomocniczy napęd elektryczny, którego moc wyjściowa zmniejsza się stopniowo i spada do zera po przekroczeniu prędkości 25 km (zgodnie z definicją zawartą w Ustawie z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym).

Konsultacje potrwają do 18 lipca 2024 r.

Szczegółowe informacje na temat konsultacji oraz projektu programu „Mój rower elektryczny” znajdują się na stronie Funduszu Modernizacyjnego.

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI