14.2 C
Warszawa
sobota, 19 kwietnia, 2025
Reklama

Wirtualne wymiany Erasmusa+

► GRANTY NA WIRTUALNE WYMIANY MŁODZIEŻY ►

Program wspiera, realizowane przez internet, działania międzyludzkie przeznaczone dla młodych ludzi w wieku 13-30 lat, które promują dialog międzykulturowy i rozwój umiejętności miękkich. Wnioski muszą zostać złożone przez konsorcjum składające się z co najmniej 4 wnioskodawców.

Rodzaj wsparcia:
DOTACJA
Finansowanie:
ZALICZKA
Wysokość wsparcia:
maks. 500.000 EUR, do 200 EUR na jednego uczestnika wymiany.
Finansowanie za pomocą kwot ryczałtowych.
Jednorazowa kwota ryczałtowa zostaje określona dla każdej dotacji w oparciu o szacunkowy budżet akcji proponowanej przez wnioskodawcę.
Kwota ta jest ustalana przez organ przyznający dofinansowanie na podstawie szacunkowego budżetu projektu, wyniku oceny i stopy finansowania w wysokości 95%.
Czas trwania projektu:
maks. 3 lata.
Partner zagraniczny:
TAK
Składanie wniosków przez internet:
TAK
Kto może złożyć wniosek ?
Publiczne lub prywatne podmioty prawne, które mogą należeć do następujących kategorii:
1. Podmioty prowadzące działalność w dziedzinie szkolnictwa wyższego lub młodzieży (kształcenie pozaformalne).
2. Organizacje młodzieżowe.
3. Instytucje szkolnictwa wyższego, stowarzyszenia lub organizacje instytucji szkolnictwa wyższego, jak również prawnie uznane krajowe lub międzynarodowe organizacje rektorów, nauczycieli lub studentów. Wnioski muszą zostać złożone przez konsorcjum składające się z co najmniej 4 wnioskodawców (beneficjentów, nie podmiotów stowarzyszonych) Organizacją koordynującą musi być organizacja młodzieżowa lub instytucja szkolnictwa wyższego ustanowiona zgodnie z prawem i posiadająca siedzibę w państwie członkowskim UE lub w państwie trzecim stowarzyszonym z Programem.
Na co można uzyskać wsparcie ?
Realizowane przez internet działania międzyludzkie przeznaczone dla młodych ludzi w wieku 13-30 lat, które promują dialog międzykulturowy i rozwój umiejętności miękkich:
1. Dyskusje online młodych z organizacji młodzieżowych.
2. Szkolenia dla osób pracujących z młodzieżą a także dla nauczycieli/pracowników akademickich.
3. Moderowane dyskusje pomiędzy studentami.
4. Szkolenie profesorów/pracowników uniwersyteckich pragnących rozwijać projekt w zakresie wirtualnej wymiany z kolegami i koleżankami z innych krajów.
5. Interaktywne otwarte kursy online obejmujące tradycyjne materiały kursowe, takie jak nagrania z wykładów, materiały do czytania i zestawy zagadnień do rozwiązania.
Wirtualne wymiany należy organizować w co najmniej jednym z następujących obszarów tematycznych, które odpowiadają priorytetom programu Erasmus+:
1. Włączenie i różnorodność.
2. Transformacja cyfrowa.
3. Środowisko i walka ze zmianą klimatu.
4. Uczestnictwo w życiu demokratycznym, wspólne wartości i aktywność obywatelska.
Uczestnicy muszą przebywać w krajach organizacji uczestniczących w projekcie.
Informacje dodatkowe:
Organizatorem programu jest Europejska Agencja Wykonawcza ds. Edukacji i Kultury (EACEA).
Cel: umożliwienie młodym osobom dostępu do wysokiej jakości kształcenia w środowisku międzynarodowym i międzykulturowym bez konieczności mobilności fizycznej. Cele szczegółowe:
1. Zachęcanie do dialogu międzykulturowego z państwami trzecimi niestowarzyszonymi z Programem oraz zwiększanie tolerancji dzięki internetowym interakcjom międzyludzkim w oparciu o cyfrowe technologie przyjazne dla młodzieży.
2. Promowanie różnego rodzaju wirtualnych wymian jako uzupełnienia mobilności fizycznej w ramach programu Erasmus+, co pozwoli większej liczbie osób młodych korzystać z doświadczeń międzykulturowych i międzynarodowych.
3. Propagowanie krytycznego myślenia i umiejętności korzystania z mediów, w szczególności z internetu i mediów społecznościowych, aby zwalczać dyskryminację, indoktrynację, polaryzację i radykalizację postaw.
4. Sprzyjanie rozwojowi umiejętności cyfrowych i miękkich uczniów, osób młodych i osób pracujących z młodzieżą, w tym ćwiczeniu języków obcych i pracy zespołowej, zwłaszcza w celu zwiększenia zdolności do zatrudnienia.
5. Promowanie – poprzez edukację – postaw obywatelskich oraz wspólnych wartości, którymi są wolność, tolerancja i niedyskryminacja.
6. Wzmocnienie wymiaru młodzieżowego w stosunkach UE z państwami trzecimi.
Państwa uczestniczące w programie:
– 27 krajów członkowskich UE,
– kraje kandydujące do UE: Turcja, Serbia, Republika Macedonii Północnej,
– kraje EOG: Norwegia, Lichtenstein, Islandia,
– kraje partnerskie (tzw. państwa trzecie niestowarzyszone z Programem).
Projekty są finansowane w oparciu o plany prac obejmujące działania z zakresu współpracy online. Projekty powinny opierać się, w miarę możliwości, na istniejących narzędziach i platformach.
Termin składania wniosków: 
29 kwietnia 2025 do godz. 17:00
Źródło / Więcej informacji:
Informacja o „Wirtualnych wymianach Erasmusa+” na stronie EACEA
Kontakt:
Komisja Europejska
Europejska Agencja Wykonawcza ds. Edukacji i Kultury (EACEA)
T: +32 2 299 11 11 (centrala telefoniczna Komisji)

Temat: GRANTY NA WIRTUALNE WYMIANY MŁODZIEŻY
Wysokość wsparcia: Finansowanie za pomocą kwot ryczałtowych. Jednorazowa kwota ryczałtowa zostaje określona dla każdej dotacji w oparciu o szacunkowy budżet akcji proponowanej przez wnioskodawcę. Kwota ta jest ustalana przez organ przyznający dofinansowanie na podstawie szacunkowego budżetu projektu, wyniku oceny i stopy finansowania w wysokości 95%.
Wnioskowanie przez internet:
  • Tak
Partner zagraniczny:
  • Tak
Finansowanie:
  • zaliczka
Wnioskodawca:
  • Instytucja państwowa
  • MŚP
  • Duża firma
  • Gmina
  • NGO
  • Szkoła wyższa
  • Związek JST
  • Instytut badawczy
  • Szkoła
  • Powiat
Rodzaj wsparcia:
  • dotacja

Najnowsze

inne programy