21.1 C
Warszawa
sobota, 21 czerwca, 2025

🎯 Znajdź dotację
i zrealizuj swój projekt

🔓 Zaufało nam już

1

klientów z całej Polski

Kup subskrypcję od 10 zł

Dołącz do nich

Trwa nabór na inwestycje w poprawę dobrostanu bydła i świń. ARiMR przyjmuje wnioski do 25 czerwca

► DOTACJE NA INWESTYCJE POPRAWIAJĄCE DOBROSTAN BYDŁA I ŚWIŃ ►

Trwa nabór wniosków o wsparcie na inwestycje poprawiające dobrostan bydła i świń. Nabór jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej 2023-2027 (PS WPR).

Zakres i charakter pomocy

Po raz pierwszy w ramach PS WPR 2023-2027 rolnicy będą się mogli ubiegać o pomoc w ramach interwencji I.10.15 Inwestycje poprawiające dobrostan bydła i świń.

Realizacja dofinansowywanych w ramach niej przedsięwzięć ma służyć zwiększeniu zdrowotności oraz ograniczeniu stresu termicznego trzody chlewnej i bydła a także zapewnieniu mu dostępu do środowiska zewnętrznego.

Wśród inwestycji, na które można otrzymać wsparcie, znalazły się m.in. wybiegi, pastwiska, systemy wentylacji, instalacje ogrzewające lub chłodzące.

Pomoc ma charakter refundacji. Zwrotowi podlega 65 proc. kosztów kwalifikowalnych a limit wsparcia w ramach trwającej unijnej perspektywy finansowej to 150 tys. zł.

Termin składania wniosków

Wnioski będą przyjmowane za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ARiMR do 25 czerwca 2025 r.

Wymogi dla wnioskodawców

Każdy wnioskodawca, który chce skorzystać z pomocy przewidzianej w ramach naboru musi pamiętać o następujących zasadach:

1. Każdy rolnik będzie zobligowany do dołączenia do wniosku zaświadczenia o spełnieniu minimalnych standardów w zakresie higieny i warunków utrzymania zwierząt wystawionego przez powiatowego lekarza weterynarii.

2. W przypadku hodowców bydła, którzy planują budowę lub przebudowę wybiegu lub zbiornika na odcieki z niego, może być konieczne dołączenie do dokumentacji zgłoszenia budowy lub wykonywania innych robót budowlanych (bez sprzeciwu organu administracji architektoniczno-budowlanej) lub decyzji o pozwoleniu na budowę.

3. Rolnicy, którzy planują budowę lub przebudowę wodopojów na pastwiskach, mogą otrzymać dofinansowanie również na wykonanie ujęcia wody. Jeśli się na to zdecydują, mogą zostać zobowiązani do przedstawienia dokumentów istotnych ze względu na głębokość studni i skalę poboru wody (np. decyzji środowiskowej, decyzji o pozwoleniu wodnoprawnym, zgłoszenia wodnoprawnego, decyzji o pozwoleniu na budowę, zgłoszenia budowy lub innych robót budowlanych).

Szczegółowe informacje dotyczące naboru wniosków można znaleźć na stronie ARiMR.



Temat: DOTACJE NA INWESTYCJE POPRAWIAJĄCE DOBROSTAN BYDŁA I ŚWIŃ
Wysokość wsparcia: maks. 65%, do 150.000 zł.
Wnioskowanie przez internet:
  • Tak
Partner zagraniczny:
  • Nie
Finansowanie:
  • refundacja
Wnioskodawca:
  • Osoba fizyczna
  • MŚP
Rodzaj wsparcia:
  • dotacja

Najnowsze