21.5 C
Warszawa
sobota, 15 czerwca, 2024

Trwa nabór zgłoszeń do akcji Masz Głos

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas
Fundacja im. Stefana Batorego zaprasza do przesyłania zgłoszeń w ramach tegorocznej edycji akcji Masz Głos. Akcja wspiera organizacje społeczne i grupy nieformalne, które działają dla swoich lokalnych środowisk. Pomaga im realizować inicjatywy oddolne we współpracy z władzą lokalną i otoczeniem.

Tegoroczna edycja trwa od lutego do listopada. W tym czasie eksperci i ekspertki programu, m.in. prawnicy, specjaliści do spraw samorządowych, komunikacji i działań społecznych, pomogą uczestnikom zrealizować działanie we współpracy z władzami samorządowymi i mieszkańcami.

Uczestnikami akcji Masz Głos są sołectwa, koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia i fundacje, Młodzieżowe Rady Miasta, Rady Kobiet, Rady Seniorów, samorządy uczniowskie.

W akcji stawiamy na współpracę władz i mieszkańców, bo jesteśmy przekonani, że to najlepsza droga, aby mieszkańcy mieli coraz większy wpływ na decyzje dotyczące swoich miejscowości. Tegoroczne wybory samorządowe to dodatkowa szansa na wybór do lokalnych władz ludzi, którzy nie tylko rozumieją potrzeby mieszkańców, ale są otwarci na dialog z nimi. Zgodnie z przysłowiem „jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz”, warto zagłosować świadomie, w oparciu o program, żeby potem nie zderzać się z murem obojętności czy niechęci” – powiedziała Joanna Załuska, dyrektorka akcji Masz Głos.

Wsparcie przewidziane w ramach akcji Masz Głos obejmuje:
1. Stałą współpracę i doradztwo ze strony doświadczonego koordynatora, pracującego na danym terenie.
2. Pomoc prawną.
3. Wymianę doświadczeń z innymi uczestnikami z całej Polski.
4. Możliwość udziału w bezpłatnych szkoleniach online i stacjonarnych oraz jednym ogólnopolskim zlocie, który odbędzie się w maju pod Warszawą.
5. Możliwość otrzymania mikrograntu na działania (600 zł).
6. Konsultacje przy działaniach promocyjnych i komunikacyjnych.
7. Szansę na nagrodę Super Samorząd i Super Głos, których wręczenie kończy edycję.

Termin przesyłania zgłoszeń upływa 16 lutego 2024 r.

Szczegółowe informacje na temat naboru zgłoszeń można znaleźć na stronie akcji Masz Głos.

INNE PROGRAMY

Najnowsze