26 C
Warszawa
czwartek, 30 maja, 2024

Trwa wiosenna runda konkursu DiscoverEU

Trwa wiosenna runda konkursu DiscoverEU, w ramach którego młodzi Europejczycy mogą wygrać darmowe bilety kolejowe na podróże po Europie. Konkurs jest przeznaczony m.in. dla 18-letnich obywateli i obywatelek krajów Unii Europejskiej – tj. osób urodzonych pomiędzy 1 lipca 2005 r. a 30 czerwca 2006 r. Do rozdania jest pula biletów uprawniających do bezpłatnych podróży europejskimi kolejami. Termin przesyłania zgłoszeń upływa 30 kwietnia br.

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie muszą wypełnić formularz aplikacyjny.

W formularzu, oprócz danych osobowych, podaje się również planowaną trasę podróży. Następnie należy rozwiązać krótki quiz na temat kultury i historii Europy oraz unijnych inicjatyw skierowanych do młodzieży. Ostatni etap to odpowiedź na pytanie dodatkowe.

Laureaci będą mogli odbyć podróż trwającą co najmniej 1 dzień i najwyżej 30 dni w okresie od 1 lipca 2024 r. do 30 września 2025 r. W czasie wspomnianej podróży młodzi ludzie muszą odwiedzić co najmniej jeden kraj UE, inny niż kraj ich zamieszkania.

W ramach trwającej rundy zgłoszeniowej wybrani laureaci otrzymają kartę zniżkową DiscoverEU, dzięki której będą mieli prawo do zniżek na bilety wstępu do obiektów kultury i obiektów sportowych, na kursy i warsztaty, przejazdy transportem lokalnym, zakwaterowanie, wyżywienie, itp.

Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć na stronie internetowej Europejskiego Portalu Młodzieżowego.

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI