16.9 C
Warszawa
wtorek, 28 maja, 2024

Super Trener

Program przewiduje m.in. dofinansowanie wynagrodzeń asystentów trenerów kadry narodowej i asystentów kadry zarządzającej, ich udział w akcjach szkoleniowych, zawodach sportowych i imprezach mistrzowskich realizowanych przez kadry narodowe seniorów, udział w specjalistycznych kursach i szkoleniach.
Rodzaj wsparcia:
DOTACJA
Finansowanie:
ZALICZKA
Budżet naboru wniosków:
8.000.000 zł.
Wysokość wsparcia:
maks. 85-90%.
Wkład własny:
10-15%.  
Czas trwania projektu:
1 stycznia – 31 grudnia 2024 r.
Partner zagraniczny:
NIE
Składanie wniosków przez internet:
NIE
Kto może złożyć wniosek ?
1. Polskie związki sportowe.
2. Polski Komitet Olimpijski.
3. Polski Komitet Paralimpijski.
Na co można uzyskać wsparcie ?
1. Wynagrodzenia asystentów trenerów kadry narodowej i asystentów kadry zarządzającej, ich udział w akcjach szkoleniowych, zawodach sportowych i imprezach mistrzowskich realizowanych przez kadry narodowe seniorów, udział w specjalistycznych kursach i szkoleniach.
2. Realizacja przez podmioty świadczące badania w zakresie sportu opracowanego przez beneficjenta systemu kontroli efektów potreningowych dla szkolonej grupy.
Informacje dodatkowe:  
Organizatorem programu jest Ministerstwo Sportu i Turystyki (MSiT).
Cel główny: wsparcie szkolenia zawodników kadry narodowej do udziału w igrzyskach olimpijskich, paralimpijskich i osób głuchych oraz przygotowania i udziału w mistrzostwach świata i Europy w sportach olimpijskich, paralimpijskich oraz osób głuchych.
Program jest skierowany do byłych członków kadr narodowych – medalistów międzynarodowych imprez mistrzowskich lub pucharu świata i umożliwia im podjęcie pracy zawodowej w polskich związkach sportowych w charakterze asystenta trenera głównego kadry narodowej, asystenta sekretarza generalnego, dyrektora biura, kierownika wyszkolenia, dyrektora sportowego, a także zdobywanie wiedzy oraz nabywanie i doskonalenie umiejętności w zakresie szkolenia zawodników kadry narodowej lub zarządzania polskim związkiem sportowym.
Cele szczegółowe:
1. Stworzenie optymalnych warunków szkolenia zawodnikom kadry narodowej, poprzez włączanie do sztabów szkoleniowych oraz do kadry zarządzającej polskich związków sportowych byłych członków kadr narodowych – medalistów międzynarodowych imprez mistrzowskich lub pucharu świata w sportach i konkurencjach objętych programem igrzysk olimpijskich, paralimpijskich i igrzysk głuchych, którzy zakończyli karierę reprezentacyjną w latach 2012-2024.
2. Zapewnienie byłym członkom kadr narodowych – medalistom międzynarodowych imprez mistrzowskich lub pucharu świata w sportach i konkurencjach objętych programem igrzysk olimpijskich, paralimpijskich i igrzysk głuchych, którzy zakończyli karierę reprezentacyjną w latach 2012-2024 – możliwości zdobywania wiedzy oraz nabywania i doskonalenia umiejętności w zakresie szkolenia zawodników kadry narodowej lub zarządzania polskim związkiem sportowym.
3. Zapewnienie ciągłości procesu szkolenia poprzez współpracę aktualnych trenerów kadry narodowej z potencjalnymi kandydatami na to stanowisko.
4. Zapewnienie wsparcia dla kadry zarządzającej polskich związków sportowych w procesie szkolenia sportowego kadry narodowej powołanej zgodnie z regulaminem polskiego związku sportowego, poprzez współpracę aktualnej kadry zarządzającej (tj. sekretarzy generalnych/dyrektorów biura i dyrektorów sportowych/kierowników wyszkolenia) z potencjalnymi kandydatami do pełnienia takich funkcji.
5. Doskonalenie procesu szkolenia i zarządzania polskim związkiem sportowym poprzez włączanie do niego wiedzy i umiejętności zdobytych w czasie kariery sportowej przez najlepszych zawodników oraz wymianę doświadczeń.
Wysokość kosztów pośrednich niezbędnych do realizacji zadania, nie może przekroczyć 10% kosztów bezpośrednich przyznanej dotacji.
Termin składania wniosków: 
31 maja 2024
Źródło / Więcej informacji:
Informacja o programie na stronie BIP MSiT
Kontakt

Temat: WSPARCIE SZKOLENIA ZAWODNIKÓW KADRY NARODOWEJ
Wysokość wsparcia: maks. 85-90%.
Budżet naboru wniosków: 8.000.000 zł.
Wnioskowanie przez internet:
  • Nie
Partner zagraniczny:
  • Nie
Finansowanie:
  • zaliczka
Rodzaj wsparcia:
  • dotacja

INNE PROGRAMY

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze