16.9 C
Warszawa
wtorek, 28 maja, 2024

Wkrótce startuje jesienna runda konkursu DiscoverEU

W dniach 4-18 października br. odbędzie się kolejna runda konkursu DiscoverEU, w ramach którego młodzi Europejczycy mogą wygrać darmowe bilety kolejowe na podróże po Europie. Konkurs jest przeznaczony dla 18-letnich obywateli i obywatelek krajów Unii Europejskiej – tj. osób urodzonych pomiędzy 1 stycznia a 31 grudnia 2005 r.

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie będą musiały wypełnić formularz aplikacyjny, który pojawi się 4 października na stronie: https://youth.europa.eu/discovereu_pl.

W formularzu, oprócz danych osobowych, podaje się również planowaną trasę podróży. Następnie należy rozwiązać krótki quiz na temat kultury i historii Europy oraz unijnych inicjatyw skierowanych do młodzieży. Ostatni etap to odpowiedź na pytanie dodatkowe.

W czasie zaplanowanej podróży młodzi ludzie muszą odwiedzić co najmniej jeden kraj UE, inny niż kraj ich zamieszkania.

Laureaci będą mogli odbyć podróż trwającą co najmniej 1 dzień i najwyżej 30 dni w okresie od 1 marca 2024 r. do 31 maja 2025 r. 

W ramach trwającej rundy zgłoszeniowej wybrani laureaci otrzymają kartę zniżkową DiscoverEU, dzięki której będą mieli prawo do zniżek na bilety wstępu do obiektów kultury i obiektów sportowych, na kursy i warsztaty, przejazdy transportem lokalnym, zakwaterowanie, wyżywienie, itp.

Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć na stronie internetowej Europejskiego Portalu Młodzieżowego.

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI