20 C
Warszawa
czwartek, 30 maja, 2024

Trwa konkurs „Partnerstwo dla wolontariatu” – edycja 2024

Trwa otwarty konkurs ofert „Partnerstwo dla wolontariatu”, edycja 2024. Konkurs jest realizowany w ramach Korpusu Solidarności – Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Systematycznego na lata 2018-2030. Instytucją Zarządzającą programem jest Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego (NIW-CRSO).

Celem konkursu jest wyłonienie Partnerów Regionalnych i Partnerów Lokalnych Programu na okres: czerwiec 2024 – grudzień 2026.

Partnerzy pośredniczą w działaniach promujących ideę wolontariatu systematycznego i wspierają jego rozwój, a także prowadzą szkolenia i doradzają organizacjom pozarządowym.

Rządowy Program Korpus Solidarności ma za zadanie rozwijać społeczeństwo obywatelskie poprzez wypracowanie i wdrażanie rozwiązań ułatwiających i zachęcających do systematycznego angażowania się obywatelek i obywateli w wolontariat, co doprowadzi do:
– zwiększenia liczby wolontariuszy, którzy w sposób systematyczny i długoterminowy angażują się w działania obywatelskie;
– rozwoju różnorodnych form wolontariatu charakteryzujących się wysoką jakością prowadzonych działań, oferowanych obywatelom przez organizacje pozarządowe i instytucje publiczne;
– wzrostu skuteczności działania koordynatorów wolontariatu w organizacjach, instytucjach publicznych współpracujących z wolontariuszami;
– pozytywnej zmiany postrzegania wolontariatu i wzrostu świadomości otoczenia w zakresie zasad organizowania wolontariatu i włączania się obywateli w działania ochotnicze.

Termin składania wniosków upływa 21 maja 2024 r. o godz. 14:00.

Szczegółowe informacje na temat naboru wniosków znajdują się na stronie Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego (NIW-CRSO).

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI