20 C
Warszawa
czwartek, 30 maja, 2024

Odkryj potencjał designu. Trwa nabór „Wzornictwo w MŚP”

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) prowadzi nabór wniosków pn. „Wzornictwo w MŚP”. Nabór jest finansowany w ramach programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027 (FEPW) i ma wspierać przedsiębiorstwa z Polski Wschodniej w zakresie rozwijania i wdrażania nowych lub ulepszonych produktów, powstałych w ramach działań wzorniczych.

W ramach naboru firma może przeprowadzić audyt wzorniczy oraz przygotować strategię wzorniczą, a następnie z wykorzystaniem pełnego procesu wzorniczego zaprojektować oraz wdrożyć nowy produkt.

Dodatkowo, przez okres czas realizacji projektu, przedsiębiorca korzysta z wiedzy oraz doświadczenia projektanta wzorniczego.

Program jest skierowany do mikro, małych oraz średnich przedsiębiorstw (MŚP) z terenu Polski Wschodniej, do którego zalicza się województwa:
– lubelskie,
– podkarpackie,
– podlaskie,
– świętokrzyskie,
– warmińsko-mazurskie,
– część województwa mazowieckiego (z wyłączeniem regionu warszawskiego stołecznego (m. st. Warszawa oraz powiatów: grodziskiego, legionowskiego, mińskiego, nowodworskiego, otwockiego, piaseczyńskiego, pruszkowskiego, warszawskiego -zachodniego i wołomińskiego).

Kluczowym aspektem naboru jest podkreślenie znaczenia procesów wzorniczych nie tylko w kontekście estetycznym, ale również funkcjonalnym i użytkowym, co ma na celu lepsze dostosowanie produktów do potrzeb i oczekiwań klientów. PARP zwraca uwagę na to, że inwestycje w design są inwestycjami w przyszłość firmy, pozwalającymi na wyróżnienie się na rynku, zwiększenie atrakcyjności oferty oraz budowanie trwałych relacji z klientami” – powiedziała Anna Forin, dyrektor w Departamencie Usług Proinnowacyjnych.

Na co można przeznaczyć dofinansowanie ?

Działania objęte dofinansowaniem:
1. Koszty usług doradczych związanych z przeprowadzeniem audytu wzorniczego i opracowaniem strategii wzorniczej.
2. Koszty usług doradczych niezbędnych do wdrożenia strategii wzorniczej, w tym związanych w procesem projektowania wzorniczego obejmującego projektowanie, prototypowanie oraz testowanie.
3. Nabycie środków trwałych innych niż nieruchomości zabudowane i niezabudowane.
4. Nabycie oprogramowania i innych wartości niematerialnych i prawnych w formie patentów, licencji, know-how oraz innych praw własności intelektualnej.
5. Koszty robót i materiałów budowlanych, o ile są bezpośrednio związane z instalacją maszyn i urządzeń. Ich wartość nie może jednak przekroczyć 10% wartości kosztów środków trwałych nabywanych w projekcie.
6. Koszty usług szkoleniowych.
7. Koszty ustanowienia i utrzymania zabezpieczenia zaliczki.
Wsparcie nie może obejmować np. oprogramowania będącego samodzielnym produktem.

Łączna pula wsparcia wynosi 100 mln zł.

Maksymalne dofinansowanie projektu może wynieść 3 mln zł.

Minimalna wartość kosztów kwalifikowanych projektu to 200 tys. zł.

Termin składania wniosków upływa 2 lipca 2024 r.

Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć na stronie PARP.


SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI