21.3 C
Warszawa
czwartek, 18 lipca, 2024

Ruszyła pierwsza edycja nowego programu grantowego Fundacji mBanku

mSilnia to nowy program grantowy dla uczniów szkół podstawowych. Jego głównym celem jest rozwijanie myślenia matematycznego. mSilnia promuje także praktyczne podejścia do nauczania matematyki oraz zachęca do współpracy nauczycieli różnych przedmiotów.

W programie można wygrać grant na realizację projektu edukacyjnego. Nagrodą są także honoraria dla autorów najlepszych scenariuszy lekcji matematyki. Pula nagród wynosi ponad 1 milion złotych. Program ruszył tradycyjnie w dzień liczby Pi.

mSilnia zastąpi po 10 latach mPotęgę, główny program grantowy mFundacji, popularyzujący matematykę wśród uczniów i uczennic klas 4-8 szkoły podstawowej.

Przez 10 lat przekazaliśmy ponad 8,6 miliona złotych na dofinansowanie ponad 1,5 tys. kreatywnych i angażujących projektów matematycznych. Wzięło w nich udział ok. 160 tys. dzieci” – mówi Iwona Ryniewicz, prezeska mFundacji.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom i pasjonatom matematyki, którzy przez dekadę zgłaszali do nas fantastyczne pomysły na kreatywne zajęcia. Wierzymy, że wspólnie udało nam się przekonać rzesze młodych ludzi, że matematyka to dobra zabawa i pożyteczna umiejętność” – dodaje Iwona Ryniewicz.

mSilnia idzie o krok dalej. Ma rozwijać w uczniach myślenie matematyczne: umiejętność logicznego myślenia, rozwiązywania problemów i radzenia sobie z wyzwaniami.

Nowy program składa się z dwóch kategorii: konkursu na projekt edukacyjny – dla szkół i konkursu na scenariusz lekcji – dla edukatorów.

W pierwszej z nich mogą wziąć udział publiczne szkoły podstawowe, centra doskonalenia nauczycieli, uczelnie wyższe, biblioteki i organizacje pozarządowe. Swój scenariusz mogą z kolei zgłosić metodycy, nauczyciele, pedagodzy, edukatorzy i popularyzatorzy matematyki.

Wzór na zdobycie grantu lub nagrody jest prosty: mieć dobry pomysł, wypełnić formularz na stronie msilnia.pl i wysłać go do nas, a my wybierzemy najciekawsze zgłoszenia. Do rywalizacji zapraszamy wszystkich, którym bliska jest idea naszej książki „Matematyka jest wszędzie” i którzy potrafią pokazać dzieciom jak wykorzystywać matematykę w codziennym życiu” – mówi Iwona Ryniewicz.

Wraz z uruchomieniem programu ruszył cykl webinarów eksperckich „Matematyka jest wszędzie” realizowany przez Fundację Think! we współpracy z Fundacją mBanku.

Wspomniany cykl webinarów obejmie cztery tematy: rozwijanie myślenia matematycznego, interdyscyplinarność, nowoczesne metody nauczania oraz praktyczny wymiar w edukacji matematycznej. Na webinary można zapisać się przez stronę Edunews.pl

Termin składania wniosków upływa 7 maja 2024 r.

Wnioski zostaną ocenione przez kapitułę, w skład której wejdą przedstawicielki mFundacji oraz eksperci edukacji matematycznej.

Najciekawsze projekty dostaną granty w wysokości od 7,5 tys. do 15 tys. złotych oraz zostaną objęte wsparciem mentorskim podczas realizacji.

Autorzy najlepszych scenariuszy dostaną honorarium w wysokości 5 tys. złotych, a ich pomysł zostanie opublikowany i wypromowany przez mFundację, tak, aby mogli z niego korzystać inni nauczyciele i edukatorzy.

Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie msilnia.pl.

ŹródłomBank

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI