32.7 C
Warszawa
wtorek, 16 lipca, 2024

Konkurs grantowy Fundacji Szkoła z Klasą

Fundacja Szkoła z Klasą zaprasza szkoły podstawowe i ponadpodstawowe do składania wniosków w ramach konkursu grantowego „Przestrzenie Dobrostanu”. Granty w wysokości 8 tysięcy złotych zostaną przyznane 35 wybranym w konkursie szkołom. Konkurs jest realizowany w ramach programu „Razem w Klasie”.

Wsparcie finansowe jest przyznawane na realizację projektów umożliwiających zmianę i dostosowanie przestrzeni szkolnej, która będzie służyła większej dbałości o dobrostan psychiczny oraz integrację  uczniów i uczennic w szkole.

Projekty powinny zakładać zaangażowanie społeczności szkolnej. Każdy projekt będzie realizowany przez zespół projektowy, składający się z dwóch nauczycieli i minimum 18 uczniów i uczennic, z których ⅔ mają stanowić dzieci i młodzież z Ukrainy.

Konkurs grantowy jest przeznaczony dla szkół z miejscowości do 30 tys. mieszkańców. W konkursie mogą wziąć udział szkoły, w których minimum 5% wszystkich uczniów stanowią uczniowie i uczennice z Ukrainy.

Priorytetowo traktowane są szkoły z powiatów:
– woj. mazowieckie: pow. wołomiński, pruszkowski, grójecki;
– woj. pomorskie: pow. kartuski;
– woj. dolnośląskie: pow. Oławski;
– woj. wielkopolskie: pow. szamotulski.

Dnia 20 marca o godz. 17 odbędzie się webinar informacyjny o konkursie grantowym! Szczegółowe informacje dotyczące webinaru można znaleźć TUTAJ.

Więcej informacji o konkursie grantowym można znaleźć na stronie projektu.

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI