24.5 C
Warszawa
sobota, 22 czerwca, 2024

Pomoc socjalna dla twórców i artystów

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas
Program przewiduje wsparcie dla artystów i twórców, którzy posiadają dorobek w zakresie działalności kulturalnej. W czasie trwania naboru wnioskodawca może otrzymać wsparcie dwukrotnie, jednak nie częściej niż co 3 miesiące (liczy się data decyzji Ministra).
Rodzaj wsparcia:
DOTACJA
Finansowanie:
ZALICZKA
Budżet naboru wniosków:
4.000.000 zł.
Wysokość wsparcia:
maks. 4.000 zł.
Wkład własny:
0%.
Partner zagraniczny:
NIE
Składanie wniosków przez internet:
TAK (e-PUAP)
Kto może złożyć wniosek ?
Osoby fizyczne – artyści i twórcy, którzy posiadają dorobek w zakresie działalności kulturalnej w rozumieniu art. 1 ust. 1 ustawy z dnia 25 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej (Dz. U. z 2020 r. poz. 194) oraz znajdują się w trudnej sytuacji materialnej.
Za twórcę uważa się w szczególności osobę, która tworzy dzieła w zakresie literatury pięknej, sztuk plastycznych, muzyki, fotografiki, twórczości audiowizualnej, choreografii i lutnictwa artystycznego oraz sztuki ludowej, będące przedmiotem prawa autorskiego.
Za artystę uważa się w szczególności osobę wykonującą działalność twórczą lub artystyczne wykonania, nawet jeżeli nie prowadzą one do stworzenia lub wykonania utworu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1062), obejmujące w szczególności czynności związane z powstawaniem dzieła, w tym próby do występów i same występy, prowadzone w następujących dziedzinach: muzyce, sztukach wizualnych, sztukach performatywnych, sztukach cyrkowych, teatrze, filmie, literaturze, tańcu, twórczości ludowej oraz z rozporządzaniem tym dziełem.
Informacje dodatkowe:  
Organizatorem programu jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (MkiDN).
Pomoc socjalna pochodzi z Funduszu Promocji Kultury.
W czasie trwania naboru wnioskodawca może otrzymać wsparcie dwukrotnie, jednak nie częściej niż co 3 miesiące (liczy się data decyzji Ministra).
Termin składania wniosków: 
do 31 października 2024 lub do wyczerpania środków finansowych
Źródło / Więcej informacji:
Informacja o naborze wniosków na stronie MKiDN
Kontakt

Temat: WSPARCIE DLA TWÓRCÓW I ARTYSTÓW
Wysokość wsparcia: maks. 4.000 zł.
Wnioskowanie przez internet:
  • Tak
Partner zagraniczny:
  • Nie
Finansowanie:
  • zaliczka
Wnioskodawca:
  • Osoba fizyczna
Rodzaj wsparcia:
  • dotacja

INNE PROGRAMY

Najnowsze