20 C
Warszawa
czwartek, 30 maja, 2024

400 mln zł na niwelowanie barier w dostępie do edukacji na poziomie wyższym. Trwa konkurs NCBR „Uczelnie coraz bardziej dostępne”

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przeznaczy 400 mln zł na zapewnienie studentom ze szczególnymi potrzebami możliwości skorzystania z oferty polskich uczelni. Środki na ten cel pochodzą z programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego.

To już kolejny konkurs NCBR realizowany w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego (FERS), który przyczyni się do likwidacji barier w dostępie do kształcenia na poziomie wyższym pod hasłem „Uczelnia Dostępna” .

Celem inicjatywy jest niwelowanie barier w dostępie do edukacji na poziomie wyższym. Chodzi o realizację zasad równych szans poprzez m.in. zapewnienie odpowiedniej infrastruktury oraz taką organizację procesu kształcenia, która zapewni dostosowanie studiów do potrzeb wszystkich studentów, szczególnie tych z niepełnosprawnościami.

 „Dofinansowanie pozwoli polskim uczelniom w podejmowaniu aktywnych działań, dzięki którym otworzą się one na studentów ze szczególnymi potrzebami. – Wspieranie równego dostępu do dobrej jakości, włączającego kształcenia i szkolenia (…) w szczególności w odniesieniu do grup w niekorzystnej sytuacji na każdym etapie życia jest fundamentalne w efektywnym procesie kształcenia. Dostępność musi być standardem, aby wszyscy studenci mogli na równi korzystać ze swoich praw” – powiedział prof. dr hab. inż. Jerzy Małachowski, p.o. dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Maksymalna wartość dofinansowania w ramach projektu wynosi 8 mln zł. Wspomniany limit nie uwzględnia wartości wkładu własnego.

Wnioski można składać wyłącznie za pośrednictwem systemu SOWA EFS.

Termin składania wniosków o dofinansowanie upływa 28 czerwca 2024 r.

Szczegółowe informacje na temat naboru wniosków można znaleźć na stronie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.


SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI