21.5 C
Warszawa
sobota, 15 czerwca, 2024

Ruszył kolejny nabór wniosków w ramach Programu Olimpia

Ministerstwo Sportu i Turystyki (MSiT) ogłosiło kolejny nabór wniosków w ramach Programu Olimpia – „Program budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich”.

Celem programu jest poprawa dostępu do nowoczesnej przyszkolnej infrastruktury sportowej.

Ma on za zadanie realizację cywilizacyjnej konieczności poprawy dostępu do infrastruktury sportowej, w szczególności dzieciom. Jednocześnie umożliwi to sportowy rozwój młodzieży oraz aktywność fizyczną osób z pozostałych grup społecznych.

https://twitter.com/SPORT_GOV_PL/status/1664267511578365963

 „Zachęcam absolutnie wszystkie samorządy do składania wniosków inwestycyjnych w drugim naborze Programu Olimpia. Jak już wielokrotnie podkreślałem, mamy w Ministerstwie Sportu i Turystyki zabezpieczone środki finansowe niezbędne do realizacji ambitnego zadania jakim jest budowa tysiąca hal przyszkolnych, które będą służyły polskim dzieciom i młodzieży” – powiedział minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

Dotacja na dofinansowanie realizacji zadania związanego z budową obiektu sportowego w ramach Programu może wynieść nie więcej niż 70% wydatków związanych z realizacją zadania.

W ramach Programu dofinansowaniem mogą być objęte dwa rodzaje zadań:
1. Budowa nowego boiska wielofunkcyjnego o wymiarach pola gry od 9 m x 18 m do 20 m x 40 m wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji.
2. Budowa zadaszenia o stałej konstrukcji istniejącego boiska wielofunkcyjnego o wymiarach pola gry od 9 m x 18 m do 20 m x 40 m.

Ostateczny termin składania wniosków upływa 30 czerwca 2023 r.

Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie internetowej MSiT.

Opis programu na naszym portalu znajduje się TUTAJ.

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI