7 C
Warszawa
wtorek, 23 kwietnia, 2024

500 milionów złotych na rolnicze inwestycje w OZE. MRiRW zwiększyło budżet tegorocznego naboru w ramach programu „Energia dla Wsi”

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi (MRiRW) zwiększyło pulę środków w ramach pierwszego naboru w programie „Energia dla wsi”. Budżet naboru został podwyższony z kwoty 100 mln zł do 500 mln zł. Decyzja została podjęta w związku z ogromnym zainteresowaniem rolników inwestycjami w OZE, w szczególności w biogazownie rolnicze.

Celem programu jest wzrost wykorzystania odnawialnych źródeł energii na terenie gmin wiejskich i wiejsko-miejskich.

W ramach programu można uzyskać do 65% dotacji na budowę biogazowni rolniczej oraz pożyczkę do 100% kosztów kwalifikowalnych. Poprzez wsparcie inwestycji w OZE jakie zapewnia program „Energia dla wsi”, rolnik wykorzystując zasoby swojego gospodarstwa, zyskuje możliwość dodatkowego źródła dochodu z produkcji energii.

Dziewięćdziesiąt procent wszystkich wniosków złożonych dotychczas w ramach programu dotyczy budowy biogazowni o mocy od 0,015 MW do 0,99 MW.

Ogłoszenie o tegorocznym naborze wniosków w ramach programu „Energia dla Wsi” można znaleźć na stronie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).

SOCIAL MEDIA

41,457PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI