20.2 C
Warszawa
sobota, 22 czerwca, 2024

Trwa nabór wniosków na operatorów Programu Szkolny Klub Sportowy – edycja 2024

Trwa nabór wniosków na realizację w 2024 roku Programu Szkolny Klub Sportowy. Organizatorem naboru wniosków jest Ministerstwo Sportu i Turystyki (MSiT). Budżet programu wynosi 40 mln zł.

Nabór dotyczy wyłonienia operatora krajowego oraz operatorów wojewódzkich. Tegoroczna formuła realizacyjna programu zakłada prowadzenie zajęć do końca roku szkolnego (21 czerwca). Takie rozwiązanie wynika z planowanego uruchomienia w drugiej połowie roku,  nowego ogólnopolskiego programu aktywizacyjnego skierowanego do dzieci i młodzieży szkolnej.

Program Szkolny Klub Sportowy

Program Szkolny Klub Sportowy to systemowe rozwiązanie skierowane do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a jego założenia realizacyjne poprzez swoją prostotę i uniwersalność dają możliwość korzystania z bezpłatnych, zorganizowanych, interdyscyplinarnych zajęć sportowych prowadzonych przez nauczyciela wychowania fizycznego.

Nabór wniosków jest adresowany do podmiotów, które w ramach swojej podstawowej działalności statutowej realizują zadania w zakresie upowszechniania kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży oraz prowadzą działalność o zasięgu wojewódzkim lub ogólnopolskim.

Program jest przeznaczony dla wszystkich, niezależnie od sprawności fizycznej, choć z uwagi na obecne deficyty społeczne – największy nacisk jest położony na dzieci mniej sprawne. SKS funkcjonuje we wszystkich powiatach w kraju, dociera do ponad 90% gmin, a liczba zaangażowanych uczniów, to średnio przeszło 300 tys. dzieci i młodzieży.

Termin składania wniosków upływa 16 lutego 2024 r.

Dodatkowe informacje na temat naboru dostępne są pod nr tel. MSiT: 22 24 43 155, 22 24 47 355, 22 24 43 206

Szczegółowe informacje dotyczące naboru wniosków są dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej MSiT.

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI