32.7 C
Warszawa
wtorek, 16 lipca, 2024

„Program rozwoju infrastruktury akademii piłkarskich”. Znamy termin naboru wniosków

Ministerstwo Sportu i Turystyki (MSiT) ogłosiło „Program rozwoju infrastruktury akademii piłkarskich” – edycja 2024. Celem programu jest budowa oraz rozbudowa akademii piłkarskich w zakresie elementów służących poprawie warunków do szkolenia i treningu. Budżet programu w bieżącym roku wynosi 40 mln zł.

Program ma na celu poprawę jakości obiektów sportowych służących akademiom i szkółkom piłkarskim klubów Ekstraklasy oraz I ligi w rozgrywkach męskich i żeńskich. Chcemy wzmocnić infrastrukturę sportową, z której korzystają zawodniczki i zawodnicy trenujący w akademiach. Dzięki nowoczesnej, bezpiecznej infrastrukturze, młodym piłkarkom i piłkarzom łatwiej będzie osiągać sportowe cele i rozwijać umiejętności” – powiedział minister sportu i turystyki Sławomir Nitras.

Celem programu jest budowa oraz rozbudowa akademii piłkarskich w zakresie elementów służących poprawie warunków do szkolenia i treningu piłkarskiego, w szczególności takich jak:
– treningowe boiska piłkarskie,
– zadaszenia boisk,
– oświetlenie,
– zaplecza sanitarno-szatniowe etc.

Powyższe działania mają służyć podnoszeniu ogólnego poziomu piłki nożnej w Polsce, zwłaszcza dzieci i młodzieży. W ramach programu nie będzie możliwe uzyskanie dofinansowania na budowę stadionów piłkarskich dla klubów Ekstraklasy oraz I ligi.

Dofinansowanie realizacji zadania inwestycyjnego w ramach Programu, może wynieść do 50% wydatków kwalifikowanych zadania, jednak nie więcej niż 4 mln zł.

Nabór wniosków w odbędzie się w dniach 2-31 maja 2024 r.

Wnioski będzie można składać wyłącznie za pomocą systemu elektronicznego AMODIT.

Szczegółowe informacje na temat naboru wniosków można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej MSiT.

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI