32.7 C
Warszawa
wtorek, 16 lipca, 2024

„Program wsparcia i rozwoju lig akademickich”. Ruszył nabór wniosków

Ministerstwo Sportu i Turystyki (MSiT) ogłosiło nabór wniosków o granty w ramach „Programu wsparcia i rozwoju lig akademickich”. Priorytetem programu jest wsparcie różnorodnych form rywalizacji i współzawodnictwa studentów oraz klubów sportowych wszystkich typów uczelni. Budżet programu na rok 2024 wynosi 15.000.000 zł.

Cele programu wynikają z potrzeby wzmacniania pro sportowych postaw i promocji zdrowego stylu życia w środowisku akademickim. Program ma tworzyć warunki do sportowej rywalizacji i aktywnego spędzania czasu wolnego, wspierając i mobilizując organizatorów aktywności.

„Jednym z zasadniczych celów, jakie stawiam przed sobą jako Minister Sportu i Turystyki jest przywrócenie należnego miejsca w strukturze polskiego sportu sportowi akademickiemu. We wszystkich najważniejszych dyscyplinach  powstaną pierwsze ligi akademickie w Polsce. Wspaniałe hale i inne obiekty infrastruktury sportowej, które mamy na polskich uczelniach będą tętniły życiem i staną się areną rywalizacji na najwyższym poziomie” –  powiedział Sławomir Nitras, Minister Sportu i Turystyki.

Zakres realizowanych zadań przez zgłaszających się do programu powinien uwzględniać różnorodność zainteresowań młodzieży akademickiej oraz potrzebę kreowania nawyku aktywności fizycznej na tym etapie życia.

Oferta kierowana do młodych ludzi powinna uwzględniać możliwość indywidualnego rozwoju sportowego oraz rywalizacji na wszystkich poziomach współzawodnictwa a także wykorzystywać istniejącą akademicką bazę sportową.

Wnioski o granty mogą składać organizacje pozarządowe powołane do upowszechniania i promocji sportu i kultury fizycznej w ramach swej podstawowej działalności statutowej (tj. związki stowarzyszeń, stowarzyszenia, fundacje).

Termin składania wniosków upływa 26 kwietnia 2024 r.

Szczegółowe informacje na temat naboru wniosków można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej MSiT.

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI