10.6 C
Warszawa
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Projektowanie uniwersalne – dostępność w instytucjach kultury

Celem programu jest oprawa dostępności instytucji kultury w projektowaniu i realizacji oferty kulturalnej oraz otwarcie na współpracę z osobami ze szczególnymi potrzebami. Zadaniem instytucji biorących udział w II etapie konkursu jest wdrożenie strategii dostępności wypracowanej w ramach I etapu oraz przygotowanie i zorganizowanie dwóch wzorcowych wydarzeń kulturalnych dostępnych dla osób ze szczególnymi potrzebami.
Rodzaj wsparcia:
DOTACJA
Finansowanie:
ZALICZKA
Wysokość wsparcia:
100%, 150.000 – 500.000 zł.
Wkład własny:
0%. Wnioskodawca ma możliwość zadeklarowania we wniosku przychodów z realizacji przedsięwzięcia grantowego.
Partner zagraniczny:
NIE
Składanie wniosków przez internet:
TAK
Kto może złożyć wniosek ?
Samorządowe instytucje kultury (z wyłączeniem instytucji współprowadzonych wpisanych w rejestrze instytucji kultury, dla których organizatorem jest minister właściwy do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego oraz instytucji współprowadzonych wpisanych w rejestrze organizatorów samorządowych).
Na co można uzyskać wsparcie ?
Poprawa dostępności instytucji kultury w projektowaniu i realizacji oferty kulturalnej oraz otwarcie na współpracę z osobami ze szczególnymi potrzebami.
Zadaniem instytucji biorących udział w II etapie konkursu jest wdrożenie strategii dostępności wypracowanej w ramach I etapu oraz przygotowanie i zorganizowanie dwóch wzorcowych wydarzeń kulturalnych dostępnych dla osób ze szczególnymi potrzebami.
Informacje dodatkowe:  
Organizatorem konkursu jest Narodowe Centrum Kultury (NCK).
Konkurs jest realizowany w ramach „Zadania 1 – Przedsięwzięcie szkoleniowo-grantowe” projektu „Projektowanie uniwersalne – dostępność w instytucjach kultury”.
Projekt „Projektowanie Uniwersalne Kultury – Dostępność w Instytucjach Kultury” jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 3.3 „Systemowa Poprawa Dostępności” Priorytetu III „Dostępność i Usługi dla Osób z Niepełnosprawnościami” Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS).
Projekt jest realizowany w partnerstwie z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).
Cel: poprawa dostępności instytucji kultury oraz przygotowanie ich do włączania osób ze szczególnymi potrzebami i seniorów w swoje działania.
Konkurs jest dwuetapowy:
I etap: zakwalifikowane do udziału instytucje kultury biorą udział w programie szkoleniowym, którego rezultatem będzie autodiagnoza oraz strategia wdrożeniowa modelu dostępności. W programie szkoleniowym weźmie udział 30 instytucji kultury.
II etap: w ramach tego etapu można ubiegać się o granty na wdrożenie wypracowanych strategii.
Termin składania wniosków: 
15 kwietnia 2024, do godz. 15:00
Źródło / Więcej informacji:
Informacja o konkursie na stronie NCK
Kontakt


Temat: POPRAWA DOSTĘPNOŚCI INSTYTUCJI KULTURY
Wysokość wsparcia: 100%, 150.000 – 500.000 zł.
Wnioskowanie przez internet:
  • Tak
Partner zagraniczny:
  • Nie
Finansowanie:
  • zaliczka
Wnioskodawca:
  • Gmina
  • Dom kultury
  • Powiat
Rodzaj wsparcia:
  • dotacja

INNE PROGRAMY

SOCIAL MEDIA

41,457PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze