20 C
Warszawa
czwartek, 30 maja, 2024

III edycja konkursu „Zdrowo nakręceni”. Trwa nabór zgłoszeń

Trwa nabór zgłoszeń w ramach III edycji konkursu „Zdrowo Nakręceni” przeznaczonego dla wszystkich placówek objętych programem „Żółty Talerz”. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu trwającego do 90-sekund filmiku o zasadach zdrowego odżywiania, równości w kuchni lub prezentującego w jaki sposób placówki realizują scenariusze zajęć lekcyjnych, przygotowane przez Kulczyk Foundation we współpracy z ekspertami dietetyki.

W ramach tegorocznej edycji konkursu przewidziano następujące nagrody:
– I miejsce: 25 000 zł,
– II miejsce: 12 000 zł,
– III miejsce: 8 000 zł.

Organizatorem konkursu jest Kulczyk Foundation.

Zwycięzcy będą mogli przeznaczyć wygraną na remont lub zakup wyposażenia swojej placówki.

Termin przesyłania zgłoszeń upływa 30 maja 2024 r.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 10 czerwca 2024 r.

Program Fundacji pn. „Żółty Talerz” to największy w Polsce prywatny program wsparcia żywieniowego dzieci, realizowany przez Kulczyk Foundation przy współudziale największych polskich organizacji pozarządowych: diecezjalnych Caritas, Polskiego Czerwonego Krzyża, SOS Wiosek Dziecięcych oraz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, a także trzydziestu mniejszych organizacji działających lokalnie.

Od 2016 r. programem objęto łącznie ponad 85 tys. dzieci z blisko 2,5 tys. placówek, a jego realizacja kosztowała w sumie 38 mln zł. Fundacja dofinansowuje posiłki w świetlicach środowiskowych oraz zajęcia edukacyjne na temat zdrowego żywienia, prowadzone zarówno w świetlicach jak i w szkołach uczestniczących w programie.

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI