21.5 C
Warszawa
sobota, 15 czerwca, 2024

Ruszył nabór wniosków na operatora Programu „Lokalny Animator Sportu” 2023

Ministerstwo Sportu i Turystyki (MSiT) ogłosiło nabór wniosków na ogólnopolskiego operatora programu „Lokalny Animator Sportu” w 2023 roku. Budżet programu wynosi 21 mln. zł.

Program „Lokalny Animator Sportu” ukierunkowany jest na pobudzenie aktywności środowisk i samorządów lokalnych w celu właściwego wykorzystania potencjału obiektów sportowych wybudowanych w ramach programu inwestycyjnego „Moje Boisko – Orlik 2012”.

Polega na zaangażowaniu animatorów i dofinansowaniu ich wynagrodzenia za prowadzenie zajęć sportowych na tych obiektach, przy współfinansowaniu przez jednostki samorządu terytorialnego.

„Program „Lokalny Animator Sportu” to jedno z narzędzi, za pomocą których Ministerstwo Sportu i Turystyki wspiera i animuje lokalne społeczności. Upowszechnianie sportu na poziomie lokalnym, nie tylko w dużych miastach, lecz przede wszystkim w mniejszych lokalizacjach, to jeden z naszych priorytetów. Realizujemy go na wielu poziomach, bo zależy nam, aby docierać z ofertą programową do wszystkich regionów Polski. Zajęcia na obiektach wybudowanych w ramach programu „Moje Boisko – Orlik 2012” pozwalają na aktywizację dzieci, młodzieży i osób dorosłych, a co za tym idzie, popularyzację sportu i wsparcie samorządów” – powiedział minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

Ostateczny termin składania wniosków upływa 19 grudnia 2022 r.

Złożone wnioski zostaną rozpatrzone do 4 stycznia 2023 r.

Szczegółowe informacje dotyczące ogłoszonego naboru można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej MSiT lub pod nr telefonu: 22 24 43 266.

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI