21.5 C
Warszawa
sobota, 15 czerwca, 2024

Wsparcie dla KGW. Zbliżają się terminy wydatkowania i rozliczenia przyznanych grantów

W bieżącym roku blisko 11,4 tys. kół gospodyń wiejskich (KGW) złożyło wnioski o wsparcie do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR). Całkowita kwota o jaką wnioskowały KGW wyniosła 62,75 mln zł. Ostateczny termin wydatkowania przyznanych grantów upływa z końcem bieżącego roku. Na rozliczenie otrzymanego wsparcia w formie sprawozdania Koła mają czas do końca stycznia 2023 r.

KGW mogą przeznaczyć otrzymane fundusze na aktywność społeczno-wychowawczą i oświatowo-kulturalną w lokalnych środowiskach oraz działalność na rzecz wszechstronnego rozwoju obszarów wiejskich.

Ważnymi celami, na które można wydać pieniądze, są także rozwój przedsiębiorczości kobiet oraz inicjowanie działań na rzecz poprawy warunków ich życia i pracy na wsi.

Dofinansowanie można także wykorzystać, by rozwijać regionalną kulturę ludową czy też upowszechniać współdziałanie i wprowadzać racjonalne metody gospodarowania.

W prowadzonym przez ARiMR rejestrze znajduje się obecnie około 12 tys. kół gospodyń wiejskich. 11 399 spośród nich złożyło wnioski o wsparcie działalności statutowej w ramach tegorocznego naboru.

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI