16.9 C
Warszawa
wtorek, 28 maja, 2024

Znamy szczegóły działań zaplanowanych w ramach programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej opublikowało Szczegółowy Opis Priorytetów (SZOP) Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027 (FENG). Budżet FENG wynosi 7,9 mld euro, co czyni go największym krajowym programem wspierania innowacyjności w Unii Europejskiej.

SZOP określa instrumenty oraz typy projektów, które mogą zostać dofinansowane z budżetu Programu. Zawiera informacje na temat wnioskodawców uprawnionych do składania wniosków. Informuje również o poziomie dofinansowania, warunkach uzyskania wsparcia, a także wymaganych wskaźnikach.

Ponadto dokument zawiera informacje o Instytucjach Pośredniczących – czyli o instytucjach, które będą organizowały nabory w poszczególnych działaniach FENG.

FENG stanowi kontynuację Programu Inteligentny Rozwój 2014-2020, ale cechuje się nowym, kompleksowym podejściem do potrzeb przedsiębiorców w zakresie prowadzenia prac B+R i wdrożenia ich wyników w przedsiębiorstwie lub w organizacji.

Program jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Szczegółowe informacje o programie FENG można znaleźć w serwisie Fundusze Europejskie prowadzonym przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

SZOP programu FENG można pobrać TUTAJ.

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI