20.2 C
Warszawa
sobota, 22 czerwca, 2024

Wkrótce rusza tegoroczna edycja programu Archi-przygody

Dnia 1 lutego br. rozpocznie się nabór w ramach tegorocznej edycji programu Archi-przygody. Archi-przygody to program edukacji architektonicznej, skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych. W ramach Programu edukatorzy z dziedziny architektury, designu i sztuk plastycznych poprowadzą nowatorskie zajęcia dla dzieci i młodzieży szkolnej. Organizatorem Programu jest Narodowe Centrum Kultury (NCK).

Celem programu jest wszechstronne kształtowanie wrażliwości dzieci i młodzieży na przestrzeń publiczną oraz edukowanie najmłodszych w zakresie możliwości wpływu na nasze otoczenie.

Poprzez uczestnictwo w warsztatach, bazujących na nowoczesnych sensorycznych i doświadczalnych metodach pracy, ich mali uczestnicy mogą przekonać się empirycznie, jak ważna dla jakości naszego życia jest estetyka, harmonia oraz środowisko naturalne.

W szóstej, ubiegłorocznej edycji Archi-przygód wzięło udział 30 instytucji z całej Polski: 6 szkół podstawowych, 12 przedszkoli i 12 instytucji kultury (biblioteki, domy kultury, galerie) z 22 miejscowości w całej Polsce (Gdańsk, Raciechowice, Warszawa, Świerklany, Nowy Tomyśl,  Elbląg, Ustroń, Rzeszów, Biecz, Poznań, Ogrodzieniec, Lipce Reymontowskie, Gorzów Wielkopolski, Lublin, Ścinawa,  Kraków, Stalowa Wola, Gdynia, Żarów, Stara Iwiczna, Cisiec i Wilczyce).

Udział w programie mogą wziąć:
– edukatorzy zajmujący się architekturą, designem lub sztukami plastycznymi;
– przedstawiciele przedszkoli i szkół, którzy aktywnie włączając się w program, chcą zapewnić swoim podopiecznym ciekawe zajęcia interdyscyplinarne;
– samorządowe instytucje kultury (ośrodki i domy kultury, biblioteki, etc.), którym zależy na budowaniu więzi lokalnych poprzez kształtowanie wrażliwości dzieci na otaczającą je przestrzeń publiczną.

Nabór dla placówek oświatowych (przedszkola i klasy 1-3) oraz instytucji kultury (klasy 4-6 oraz 7-8) odbędzie się w dniach 1-15 lutego 2023 r.

Szczegółowe informacje na temat programu Archi-przygody można znaleźć na stronie Narodowego Centrum Kultury.

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI