32.7 C
Warszawa
wtorek, 16 lipca, 2024

674 miliony złotych na dokapitalizowanie projektu Pierwszy Biznes – Wsparcie w Starcie

Komitet Monitorujący Program Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS) zatwierdził założenia projektu Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) dotyczącego pożyczek na samozatrudnienie.

Program jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) i stanowi kontynuację Programu Wiedza Edukacja Rozwój (POWER).

Projekt BGK jest pierwszym z czterech instrumentów finansowych dotyczących pożyczek na samozatrudnienie, zaplanowanych w programie FERS.

Założenia projektu przewidują uruchomienie wsparcia w postaci preferencyjnych pożyczek na podjęcie samozatrudnienia. Budżet projektu wynosi 674 miliony złotych.

Wspomniane środki zostaną przeznaczone na dokapitalizowanie realizowanego z powodzeniem już od kilku lat Programu Pierwszy Biznes – Wsparcie w Starcie.

Dzięki środkom EFS+ znacznie zwiększy się zasięg tego Programu. Wsparciem zostanie objęta szersza grupa docelowa niż dotychczas – m.in. o pożyczki na samozatrudnienie będą mogły ubiegać się osoby pracujące o niższych dochodach.

W okresie realizacji projektu (do roku 2029) zaplanowano udzielenie 6.900 pożyczek.

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI