32.7 C
Warszawa
wtorek, 16 lipca, 2024

PKO BP oraz NFOŚiGW rozpoczęły współpracę w zakresie projektów ekologicznych

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) oraz PKO Bank Polski S.A. (PKO BP) podpisały porozumienie w zakresie projektów ekologicznych. W ramach współpracy bank wypracuje propozycje finansowania przedsięwzięć dofinansowanych przez NFOŚiGW, w tym związanych z termomodernizacją oraz wsparciem osób fizycznych w wychodzeniu z ubóstwa energetycznego.

– PKO Bank Polski chce rozwijać się w sposób jeszcze bardziej zrównoważony – jest to jeden z filarów, na których skupiamy się w naszej strategii na lata 2023-2025 „Przygotowani do wyzwań, nastawieni na przyszłość”. Wdrożyliśmy politykę odnawialnych źródeł energii, w ostatnim czasie zwiększyliśmy wartość zielonego finansowania i angażujemy się w zielone projekty. Podpisanie porozumienia z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej to kolejny krok w realizacji rozwiązań proekologicznych. W ramach porozumienia wypracujemy sposoby wspierania projektów dofinansowanych przez Fundusz zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firmowych. Będzie to realna pomoc m.in. dla osób wychodzących z ubóstwa energetycznego– podkreśla Paweł Gruza, Wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego, kierujący pracami Zarządu.

– Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej od prawie 34 lat jest instytucją ochrony środowiska, która wdraża programy priorytetowe oraz programy finansowane ze środków zagranicznych, w tym ze środków UE. Ich celem jest m.in. ochrona powietrza, wspomaganie ekologicznych form transportu, rozwój, modernizacja oraz transformacja energetyczna Polski. Aktualnie Polska stoi przed koniecznością transformacji sektora energetycznego, która – ze względu na wymogi ochrony powietrza i klimatu – musi zmierzać w kierunku rozwiązań zeroemisyjnych, w tym dekarbonizacji polskiej energetyki, ciepłownictwa i przemysłu. Trzeba podkreślić, że nasza działalność ma przede wszystkim służyć ludziom, których wspomagamy dofinansowaniami w licznych programach skierowanych chociażby do beneficjentów indywidualnych – zaznaczył dr Przemysław Ligenza, Prezes Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej- współpraca NFOŚiGW z PKO Bankiem Polskim będzie przez cały czas ukierunkowana na drugiego człowieka– dodaje.

Porozumienie, które podpisały strony PKO Bank Polski i NFOŚiGW opiera się na trzech głównych założeniach:

1. Wypracowaniu modelu współpracy w zakresie udzielenia przez bank finansowania na przedsięwzięcia dofinansowywane przez Fundusz.
2. Emisji zielonych obligacji.
3. Wspólnym finansowaniu rozwiązań związanych z termomodernizacją i wsparciem osób fizycznych w wychodzeniu z ubóstwa energetycznego.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI