24.5 C
Warszawa
sobota, 22 czerwca, 2024

Ruszają „Sportowe Wakacje z Fundacją LOTTO”. 15 milionów zł na obozy sportowe dla dzieci i młodzieży

Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej ogłosiła nabór wniosków o dofinansowanie wyjazdowych obozów sportowych w ramach IV edycji konkursu „Sportowe Wakacje z Fundacją LOTTO”. Uczestnikami obozu sportowego mogą być wyłącznie dzieci i młodzież w wieku od 6 do 23 lat. Na realizację zadania przeznaczono łącznie 15 milionów złotych.

Program ma na celu promowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży, a także stworzenie dla nich możliwości aktywnego spędzania czasu podczas wakacji.

Wyjazdowe obozy sportowe powinny odbyć się w terminie od 20 czerwca do 30 września bieżącego roku.

Aby ubiegać się o fundusze, organizacje muszą spełniać określone kryteria. Przede wszystkim, obozy muszą być organizowane przez organizacje pozarządowe (fundacje oraz stowarzyszenia i związki stowarzyszeń) zarejestrowane w Polsce, które w ramach swojej podstawowej działalności statutowej realizują zadania związane z upowszechnianiem sportu i kultury fizycznej.

Obóz wyjazdowy musi mieć charakter niekomercyjny, z minimum 7-dniowym programem, zawierającym co najmniej 2 godziny zajęć sportowych dziennie. Maksymalny czas trwania obozu sportowego to 10 dni.

Organizacje, które zdecydują się skorzystać z tej okazji, będą miały możliwość dofinansowania wydatków takich jak: transport, wyżywienie, zakwaterowanie, ubezpieczenie na czas obozu, wynagrodzenie trenerów lub instruktorów, wynajem obiektów sportowych oraz działania kulturalne.

Kwota dofinansowania na jednego uczestnika obozu nie może przekroczyć 100 zł na 1 dzień obozu, jednak nie więcej niż 1000 zł za cały okres obozu.

Wnioski można składać do 31 lipca 2023 roku lub wcześniejszego wyczerpania środków.

Opis programu na naszym portalu znajduje się TUTAJ.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej.

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI