32.7 C
Warszawa
wtorek, 16 lipca, 2024

Wystartowały konkursy ROHiS, PIR I MDS

Rozpoczęły się nabory wniosków w ramach trzech programów zarządzanych przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego (NIW-CRSO). Wspomniane programy to: Rządowy Program Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych (ROHiS), Rządowy Program Polski Inkubator Rzemiosła (PIR) oraz Rządowy Program Wspierania Międzynarodowych Domów Spotkań (MDS).

Głównym celem „Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030 (ROHiS)” jest wzmocnienie organizacji harcerskich w odniesieniu do potencjału instytucjonalnego oraz efektywności i jakości działalności programowej, w tym w szczególności kształcenia traktowanego jako rozwój osobisty oparty na filarach rozwoju umysłowego, fizycznego i duchowego. Budżet Programu na lata 2018-2030 wynosi 197 mln zł.

„Rządowy program Polski Inkubator Rzemiosła” dotyczy organizacji rzemieślniczych i zakłada wsparcie ich rozwoju jako strategicznych partnerów państwa w rozwoju przedsiębiorczości oraz zawodowym kształceniu dualnym. Program podkreśla strategiczną rolę rzemiosła w Polsce oraz znaczenie, jakie państwo polskie przypisuje jego rozwojowi.

Głównym celem „Rządowego Programu Wspierania Rozwoju Międzynarodowych Domów Spotkań na lata 2021-2030” jest promowanie nawiązywania kontaktów między społeczeństwami w Unii Europejskiej i poza nią, promowanie solidarności i zrozumienia międzykulturowego oraz upowszechnienie dziedzictwa narodowego Polski i jej historii. Budżet Programu na lata 2021-2030 wynosi 28,5 mln zł.

Ostateczny termin składania wniosków upływa 9 października 2023 r.

Opisy programów na naszym portalu znajdują się tutaj:

Rządowy Program Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych (ROHiS)

Rządowy Program Polski Inkubator Rzemiosła (PIR)

Rządowy Program Wspierania Międzynarodowych Domów Spotkań (MDS)

Szczegółowe informacje na temat naborów wniosków można znaleźć na stronie NIW-CRSO.

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI