30.6 C
Warszawa
wtorek, 16 lipca, 2024

Granty na wyposażenie przyznane. Znamy wyniki tegorocznej edycji programu „ORLEN dla Strażaków”

Fundacja ORLEN poinformowała o wynikach tegorocznej edycji programu „ORLEN dla Strażaków”. Granty zakup sprzętu i wyposażenia przyznano 480 jednostkom OSP i PSP. W bieżącym roku o wsparcie ubiegało się 2,7 tys. jednostek. Przyznane dotacje będzie można przeznaczyć m.in. na zakup ubrań ochronnych dla strażaków, sprzętu gaśniczego oraz wyposażenia służącego w ratownictwie wodnym, przeciwpowodziowym czy drogowym.

 „W tym roku kwota, którą przeznaczyliśmy na granty to aż 3,9 mln zł. Liczymy, że dzięki temu wsparciu poprawi się poziomu bezpieczeństwa w lokalnych społecznościach. Jednostki strażackie biorą udział nie tylko w akcjach gaśniczych. Specjalizują się także w ratownictwie drogowym, wodnym czy chemicznym. W nagłych sytuacjach udzielają pomocy medycznej i dzielą się wiedzą z zakresu pierwszej pomocy, organizując szkolenia. Bez strażaków trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie lokalnych społeczności” – powiedziała Katarzyna Różycka, prezeska Fundacji ORLEN.

Laureaci tegorocznej edycji programu wezmą udział w uroczystej gali, która odbędzie się 25 września w Warszawie.

„Zaproszenia prześlemy do wszystkich jednostek, których projekty zostały nagrodzone grantem. Prosimy o potwierdzenie udziału. Liczba miejsc jest ograniczona. O udziale zdecyduje kolejność zgłoszeń” – poinformował Michał Klimek, koordynator programu „ORLEN dla Strażaków„.

Celem programu jest sfinansowanie zakupu sprzętu wykorzystywanego w szczególności do walki z pożarami, klęskami żywiołowymi i innymi miejscowymi zagrożeniami na terenie działania wnioskodawców.

Program jest realizowany we współpracy z Polskim Koncernem Naftowym ORLEN S.A. (PKN ORLEN).

Wyniki tegorocznej edycji programu są dostępne na stronie Fundacji ORLEN.

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI