16.9 C
Warszawa
wtorek, 28 maja, 2024

Program Grantów Fundacji LOTTO. Początek naboru wniosków już w przyszłym tygodniu

W przyszłym tygodniu rozpocznie się nabór wniosków w ramach Programu Grantów Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej. Fundacja wspiera projekty realizowane przez organizacje pozarządowe, jednostki samorządu terytorialnego, kluby sportowe, instytucje edukacyjne i kulturalne, zakłady opiekuńcze i inne organizacje/instytucje działające na rzecz dobra publicznego.

Fundacja nie przyznaje grantów osobom fizycznym, instytucjom nastawionym na zysk (np. spółki cywilne lub spółki prawa handlowego) oraz partiom politycznym.

Darowizny pieniężne są przyznawane na zadania z obszaru sportu, kultury, edukacji, aktywizacji społeczeństwa, pomocy społecznej i ekologii.

W poprzedniej edycji programu posiadanie wkładu własnego nie było obowiązkowe, ale podczas oceny brana była pod uwagę jego zadeklarowana wartość oraz montaż finansowy uwzględniający różne źródła finansowania projektu.

Wnioski, składane do tej pory w ramach programu musiały zawierać w szczególności:
1. Informacje o celu podjętych działań.
2. Dokładny opis Projektu z jego szczegółowym harmonogramem.
3. Wskazanie źródeł finansowania projektu (poza darowizną Fundacji), a w przypadku finansowania z innych źródeł niż środki własne, wskazanie tych źródeł i informacji czy wnioskodawca już dysponuje tymi środkami czy dopiero o nie występuje.
4. Preliminarz kosztów projektu, z zaznaczeniem z jakich źródeł finansowania dany koszt będzie pokrywany.

Szczegółowe informacje na temat naboru wniosków w ramach Programu Grantów zostaną opublikowane już wkrótce na stronie Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej.

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI