20.8 C
Warszawa
wtorek, 23 lipca, 2024

Program dofinansowania zadań z obszaru wspierania szkolenia sportowego i współzawodnictwa osób niepełnosprawnych. MSiT ogłosiło nabór wniosków

Ministerstwo Sportu i Turystyki (MSiT) ogłosiło Program dofinansowania zadań z obszaru wspierania szkolenia sportowego i współzawodnictwa osób niepełnosprawnych w 2024 roku. Program jest finansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (FRKF). Budżet programu wynosi 39 milionów złotych.

Dofinansowanie można otrzymać na realizację następujących zadań z zakresu wspierania szkolenia sportowego i współzawodnictwa osób niepełnosprawnych:

1. Przygotowania i udział w igrzyskach paraolimpijskich.

2. Przygotowania i udział w igrzyskach głuchych.

3. Przygotowania i udział w mistrzostwach świata i mistrzostwach Europy w sportach nieobjętych programem igrzysk paralimpijskich i igrzysk głuchych.

Termin składania wniosków upływa 30 czerwca 2024 r.

Wnioski o wsparcie mogą składać związki sportowe oraz organizacje pozarządowe o zasięgu ogólnopolskim działające w obszarze sportu wyczynowego osób z niepełnosprawnościami.

Cele programu to:

1. Stworzenie zawodnikom z niepełnosprawnościami optymalnych warunków szkolenia sportowego w zakresie przygotowań do udziału w letnich i zimowych igrzyskach paralimpijskich, igrzyskach głuchych, mistrzostwach świata i mistrzostwach Europy.

2. Umożliwienie zawodnikom udziału w zawodach mistrzowskich, międzynarodowych i krajowych w celu osiągnięcia wysokich wyników sportowych, w tym uzyskania kwalifikacji paralimpijskiej i do igrzysk głuchych.

3. Zapewnienie zawodnikom niezbędnego sprzętu sportowego i specjalistycznego nieodzownego do zachowania ciągłości realizacji szkolenia w wieloletnim procesie treningowym.

Więcej informacji na temat naboru wniosków można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej MSiT.

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI