24.5 C
Warszawa
sobota, 22 czerwca, 2024

Granty na sport akademicki. Rozpoczął się nabór wniosków

Ministerstwo Sportu i Turystyki (MSiT) ogłosiło nabór wniosków na realizację Programu Sport Akademicki w 2024 roku. Budżet programu wynosi 15 mln zł. Program jest finansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (FRKF).

Program Sport Akademicki jest realizowany w ramach rozwijania sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży. Zadanie polega na wspieraniu różnorodnych form aktywizacji sportowej młodzieży akademickiej.

Głównymi celami programu są:

1. Zwiększenie aktywności fizycznej młodzieży akademickiej.

2. Tworzenie warunków do aktywnego spędzania czasu wolnego, współzawodnictwa sportowego oraz kształtowanie zdrowego stylu życia młodzieży akademickiej.

3. Kształtowanie rozwoju psychofizycznego młodzieży akademickiej, kreowanie aktywności fizycznej jako niezbędnego czynnika do prawidłowego funkcjonowania organizmu, budowa postaw obywatelskich i wolontariatu sportowego.

4. Wspieranie inicjatyw i działań na rzecz rozwoju sportu akademickiego oraz promocja społecznych, wychowawczych, prozdrowotnych i edukacyjnych walorów sportu.

Wnioski o wsparcie mogą składać organizacje pozarządowe, powołane do realizacji w ramach swej podstawowej działalności statutowej zadań w zakresie upowszechniania sportu i kultury fizycznej w środowisku akademickim, tj. związki stowarzyszeń, stowarzyszenia, fundacje. W szczególności mają to być podmioty o zasięgu ogólnopolskim, posiadające odpowiednie (ponadregionalne i wojewódzkie) struktury organizacyjne.

Termin składania wniosków upływa 19 lutego 2024 r.

Wnioski o dofinansowanie należy składać w systemie AMODIT.

Więcej informacji o naborze wniosków można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej MSiT.

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI