32.7 C
Warszawa
wtorek, 16 lipca, 2024

„Zostań cyfrową ekspertką”. Trwa nowy konkurs Ministerstwa Cyfryzacji

Trwa nabór wniosków w ramach nowego konkursu Ministerstwa Cyfryzacji pn. „Zostań cyfrową ekspertką”. Budżet konkursu wynosi 6 milionów złotych. W ramach konkursu można uzyskać wsparcie na finansowanie szkoleń z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) dla kobiet. Termin składania wniosków upływa 29 marca br.

Badania pokazują, że liczba ekspertek w zakresie ICT wciąż jest na niskim poziomie. Według danych Eurostatu w 2022 roku udział kobiet wśród specjalistów z tej dziedziny w Polsce wynosił 16,7 proc., zaś w UE – niewiele więcej bo 18,9 proc.

Nikogo nie trzeba przekonywać, że kobiety są wyjątkowo zaangażowane w pracy i bardzo dobrze wykształcone. Ponad połowa osób, które studiują w Polsce to kobiety. Potrzebujemy ich profesjonalizmu i umiejętności również w branżach informatycznych. Ale studia to nie jedyna droga, zachęcamy również do szkoleń – chcemy je wspierać” – powiedział wicepremier Krzysztof Gawkowski.

 „Profesjonalizm nie ma płci. Widoczne nierówności w udziale kobiet w grupie specjalistów ICT wynikają m.in. ze stereotypów. Dlatego tak istotne jest wsparcie dla kobiet w rozwoju zaawansowanych kompetencji cyfrowych” – dodała Katarzyna Nosalska, dyrektorka Centrum Rozwoju Kompetencji Cyfrowych Ministerstwa Cyfryzacji.

W ramach otwartego konkursu „Zostań cyfrową ekspertką” można uzyskać finansowanie na realizację projektów z ofertą specjalistycznych szkoleń:

– w zakresie ICT dla kobiet (np. programowanie, big data, sztuczna inteligencja, cyberbezpieczeństwo, testowanie systemów, internet rzeczy, cloud computing, analityka systemów, grafika komputerowa);

– które odpowiadają zapotrzebowaniu na rynku pracy w danym obszarze ICT lub planowanym rozwojem branż w określonym regionie/kraju;

– które wpłyną na podniesienie zaawansowanych kompetencji cyfrowych kobiet i na konkurencyjność uczestniczek szkoleń na rynku pracy.

Kto może skorzystać z dofinansowania?

Inicjatywa skierowana jest do organizacji pozarządowych prowadzących działalność statutową w zakresie edukacji lub szkoleń.

Maksymalna kwota wnioskowanej dotacji dla oferty na realizację zadania publicznego nie może przekroczyć kwoty 857.142,00 zł. Wkład własny nie jest wymagany.

Do dofinansowania zostanie skierowana oferta, która otrzyma najwyższą liczbę punktów w danym makroregionie (1 oferta na 1 makroregion). Postępowanie konkursowe dopuszcza możliwość składania ofert wspólnych.

Szczegółowe informacje dotyczące naboru wniosków można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej Ministerstwa Cyfryzacji.

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI