20 C
Warszawa
czwartek, 30 maja, 2024

Trwa nabór pomysłów do Platform Startowych w Polsce Wschodniej

Osoby z pomysłem na innowacyjny biznes mogą zgłaszać się do Platform Startowych, działających w ramach programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej (FEPW). Chętni, pod okiem ekspertów będą pracować nad rozwojem swoich pomysłów, tak aby przekuć je w konkretny model biznesowy. Najlepsi mają szansę na blisko 600 tys. zł dotacji na pierwszą sprzedaż i dalszy rozwój.
Platformy startowe dla nowych pomysłów

Platformy Startowe to jedyny tego rodzaju i o takiej skali instrument, służący wsparciu rozwoju przedsiębiorczości start-upowej na terenie Polski Wschodniej.

Realizowany z sukcesem w ramach Programu Polska Wschodnia 2014-2020 jest kontynuowany w programie Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027.

Dla kogo przeznaczone są Platformy?

„Platformy Startowe dla nowych pomysłów” to kompleksowy program wsparcia dla start-upów na pierwszym, najtrudniejszym etapie ich rozwoju.

Do Platform mogą zgłaszać się osoby z pomysłem na innowacyjny biznes, które chcą go założyć i rozwijać na terenie wschodnich województw, tj. warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego – oraz co jest nowością w tej edycji – również regionalnej części woj. mazowieckiego (bez Warszawy i 9 otaczających ją powiatów).

Zakwalifikowani do Platform, przez kilka miesięcy będą pracować nad rozwojem swojego przedsięwzięcia – od pomysłu do stworzenia rentownego modelu biznesowego.

Co to jest inkubacja ?

W Platformie start-upy przechodzą tzw. inkubację. To czas, w którym pracują nad przekształceniem swojego pomysłu w produkt (wyrób lub usługę).

Pod opieką dedykowanego menadżera, każdy start-up realizuje indywidualny plan inkubacji. 

Obejmuje on pakiet usług dopasowanych do charakteru przedsięwzięcia. Start-upy mogą korzystać ze wsparcia w postaci zarówno usług podstawowych (np. księgowych, prawnych, marketingowych), jak i usług specjalistycznych (np. informatycznych, technologicznych, inżynierskich – w tym testowanie i weryfikowanie koncepcji biznesowych). Po pomyślnym zakończeniu inkubacji, start-upy mogą starać się o dotację na dalszy rozwój – nawet 600 tys. zł.

Do kogo po wsparcie?

Wsparcie realizuje 6 Platform Startowych – partnerstw, składających się z ośrodków innowacji, instytucji otoczenia biznesu, uczelni, funduszy VC, zewnętrznych ekspertów i firm. Są to:
Platformy startowe Start in … – nabór pomysłów już trwa. Program inkubacji przewiduje dwie ścieżki wsparcia: horyzontalną – obejmująca projekty z dowolnej branży oraz specjalistyczną ścieżkę dotyczącą szeroko pojętej branży motoryzacyjnej.
Platforma startowa Unicorn Hub – Edycja II – nabór pomysłów już trwa. Wsparcie będzie koncentrowało się na testowaniu i weryfikowaniu hipotez biznesowych oraz opracowaniu MVP, umożliwiając wdrożenie innowacyjnego produktu, np. w ramach specjalistycznej ścieżki dla rozwiązań medycznych.
Wschodni Akcelerator Biznesu 2 – nabór pomysłów już trwa. Platforma startowa będzie ukierunkowana głównie na startupy z branż: rolno-spożywczej, ekologicznej, przemysłu 4.0, sporttech oraz gamedev.
Platforma startowa dla nowych pomysłów – Hub of Talents 3  – nabór pomysłów rozpocznie się 1 maja 2024 r. Program Platformy, oprócz inkubacji horyzontalnej, przewiduje specjalną ofertę inkubacji dla rozwiązań branży metalowo-maszynowej.
Platforma startowa – Centralny Akcelerator Innowacji Mazovian StartUPolis – nabór pomysłów rozpocznie się w maju 2024 r. Inkubacja będzie obejmować branże: produkcja maszyn i urządzeń, energia, ekologia – w tym budownictwo ekologiczne oraz żywność i produkty rolno-spożywcze.
Platforma startowa HugeTECH Revolution – nabór pomysłów rozpocznie się w maju 2024 r. Inkubowane będą pomysły biznesowe wpisujące się w ścieżkę horyzontalną lub obszar „zdrowie”, tj. proponujące produkty służące poprawie zdrowia i jakości życia

Zgłoszenia do Platform odbywają się online.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: www.platformystartowe.gov.pl


SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI