20 C
Warszawa
czwartek, 30 maja, 2024

Program „Czyste Powietrze” będzie finansowany ze środków unijnych w ramach programu FENiKS

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej (MFiPR) przeznaczyło 6,4 mld złotych ze środków programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 (FENiKS) na realizację Programu „Czyste Powietrze”. Umowy o dofinansowanie w tym zakresie zostały podpisane z wojewódzkimi funduszami ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW), który pełni rolę Instytucji Wdrażającej dla programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027, podpisał ze wszystkimi wojewódzkimi funduszami ochrony środowiska i gospodarki wodnej umowy o dofinansowanie Programu „Czyste Powietrze”.

Zawarto 16 umów o dofinansowanie dla 16 projektów grantowych na łączną kwotę wsparcia 6,4 mld złotych z pieniędzy unijnych w ramach programu FEnIKS.

Ponadto należy wspomnieć, że od dziś, tj. 22 kwietnia 2024 r., oprócz wspomnianego wzmocnienia budżetu programu środkami europejskimi, wchodzą w życie następujące nowości:
– obowiązkowa lista zielonych urządzeń i materiałów (ZUM),
– jedna szansa na najwyższe dofinansowanie,
– doprecyzowanie prefinansowania i pełnomocnictwa.

Źródło: https://czystepowietrze.gov.pl
Źródło: https://czystepowietrze.gov.pl

Program „Czyste Powietrze” to pierwszy ogólnopolski program dopłat do wymiany starych pieców oraz docieplenia domów jednorodzinnych.

Program realizowany jest już od sześciu lat i cieszy się dotychczas rekordowym wręcz zainteresowaniem.

Szczegółowe informacje na temat programu „Czyste Powietrze” można znaleźć na stronie www.czystepowietrze.gov.pl.

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI